بلاگ

تفاوت‌‌های اقامت و شهروندی در ترکیه

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند ممکن است تفاوت اقامت با شهروندی ترکیه را ندانند، به همین علت به اشتباه برداشت یکسانی ار مفهوم آن‌ها دارند.ما در این پست همراه باشید تا با تفاوت‌های شهروندی و اقامت در ترکیه آشنا شوید.

اقامت ترکیه

همه افرادی که قصد اقامت بیش از سه ماه و برای اهدافی مثل اسکان، کار یا تحصیل را در کشور ترکیه دارند باید مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند. این اجازه اقامت به این معنی است که می‌توانید مثل شهروند ترکیه در آن زندگی، تحصیل و کار داشته باشید. 

بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه

یکی از شرایط و مدارکی که برای اقامت در کشورهای مختلف باید حتماً داشته باشید، استفاده از یک بیمه سلامت است. نه فقط ترکیه، بلکه هر کشور دیگری هم که به آن سفر کنید یا برای اقامت در آن اقدام کنید، داشتن بیمه سلامت ضرورت است، اما شرایط بیمه در ترکیه به چه شکل خواهد بود؟

دیدنی‌ترین روستا‌های توریستی ترکیه را بشناسیم

سفر به شهر‌های مدرن ترکیه، سرگرمی و ماجراجویی جذابی است اما بازدید از روستا‌های ترکیه شما را با سبک زندگی متفاوتی آشنا خواهد کرد. برخی از این روستا‌ها همچنان در گذشته سیر می‌کنند و به سنت‌های خود پایبندند.

محبوب‌ترین برند‌های ترک در صنعت مد و پوشاک را بشناسیم

ادیت هد، طراح مشهور لباس جمله‌ای دارد که می‌گوید: « شما می‌توانید به فردی که می‌خواهید تبدیل شوید اگر متناسب با آن فرد لباس بپوشید.» با نگاهی به گردش مالی شش رقمی صعنت لباس و پوشاک ترکیه می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ترک‌ها هم همینطور فکر می‌کنند.

جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی شهر بورسا کدامند؟

اگر به هر کدام از راهنما‌های سفر به ترکیه در طول ده سال اخیر نگاه کنید، حتما درآن‌ها از چند مکان دیدنی در شهر بورسا یاد شده است. با اینکه مدت‌ها پیش کسی خارج از ترکیه اسم شهر بورسا را هم نشنیده بود در حاضر این شهر میزبان هزاران گردشگر مستقل و گروه‌های تور‌های مسافرتیست.

راهکار‌هایی برای یادگیری آسان زبان ترکی استانبولی

آن دسته از مشتریانی که به کشور ترکیه نقل مکان کرده‌اند و اقامت دائم ترکیه را دریافت نموده‌اند همیشه این سوال را از ما می‌پرسند که آیا روشی برای یادگیری آسان زبان ترکی وجود دارد یا خیر. از نظر تئوری زبان ترکی زبان آسانی بنظر می‌رسد اما با این حال دسته زیادی از کسانی که برای مهاجرت ترکیه اقدام کرده‌اند درحال دست و پنجه نرم کردن با ابتدایی‌ترین ابعاد این زبان‌اند.

فصل بهار – بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه

آغاز فصل بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید ملک در ترکیه است. اما چرا؟ قبل از هرچیزی نباید این را فراموش کنیم که در این فصل ترکیه در بهترین آب و هوای خود قرار دارد و این موضوع خود گزینه‌های خرید را برای خریداران جذاب‌تر نشان خواهد داد.