فصل بهار – بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه

آغاز فصل بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید ملک در ترکیه است. اما چرا؟ قبل از هرچیزی نباید این را فراموش کنیم که در این فصل ترکیه در بهترین آب و هوای خود قرار دارد و این موضوع خود گزینه‌های خرید را برای خریداران جذاب‌تر نشان خواهد داد.

در بین نمایندگی‌های فروش املاک و مستغلات، از بهار به عنوان «فصل فروش املاک» نام برده می‌شود. همانگونه که ابر‌های تیره زمستان جای خود را به شکوفه‌‌های بهاری می‌دهند در این فصل نمایندگی‌های ترکیه نیز از بهترین مناطق و املاک خود رونمایی می‌کنند. با گرم شدن هوا این فرصت برای املاکی‌های ترکیه ایجاد می‌شود که لیستی نو از املاک را با تبلیغات ویژه، به صدر توجه خریداران بیاورند و پیشنهادات خاص خود را در قالب تصویر زندگی لوکس زیر آفتاب سواحل مدیترانه به خریداران عرضه کنند.

خرید ملک در ترکیه قبل از تابستان به این معنی است که شما می‌توانید از ابتدا قبل از به فروش رسیدن پیشنهادات خاص به تمامی گزینه‌ها دسترسی داشته باشید. اما این موضوع تنها دلیلی نیست که فصل بهار را به بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه مبدل می‌کند. در اینجا به چند مزیت خرید  ملک در فصل بهار خواهیم پرداخت:

وجود گزینه‌های دسته اول

در حال حاضر برای جذب توریست بیشتر قوانین سفت و سختی در ترکیه حاکم است. ساخت خانه‌های جدید و سازه‌های سنگین‌تر در بسیاری از شهر‌های توریستی ترکیه فقط در بین ماه‌‌های آذر و فروردین صورت می‌گیرد و خارج از این زمان اجازه ساخت ندارند. این موضوع تعطیلات در ترکیه را فوق‌العاده می‌کند. به این معنی که می‌توانید تمام وقت از اقامت ترکیه و سفر خود در آرامش کامل لذت ببرید. اما برای توسعه دهند‌گان و کسانی که کار ساخت و ساز انجام می‌دهند این موضوع خبر یک زمستان فوق‌العاده شلوغ و پر کار را می‌دهد که در آن وقت دارند پروژ‌ه‌ها را در زمان معلوم با نیرو اضافه به پایان برسانند. اواخر اسفند‌ماه هر سال دسته جدید از ویلا‌ها و آپارتمان‌ها را می‌توان در سراسر ترکیه مشاهده کرد که نمای بیرونی‌شان کامل شده و اواخر مراحل ساخت را سپری می‌کنند. ماه‌های اسفند و فروردین زمان بسیار خوبی برای دیدن ساختمان‌های جدید است که بتوانید خانه‌های جدیدی ببینید و در اطراف آن قدم بزنید و به طور کلی منطقه را بشناسید. همچنین در این زمان ریسک کمتری برای اتمام وضعیت فروش خانه‌ها وجود دارد و می‌توانید گزینه‌های بیشتر و در نتیجه بهتری پیدا کنید.

سرمایه‌گذاری زود هنگام و دستیابی به بازدهی حق اجاره

نزدیک به ۵۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ از ترکیه بازدید کردند. این یعنی ۲۵ درصد بیشتر از سال قبل و پیش‌بینی می‌شود این رقم همینطور رو به رشد باشد و برای سال ۲۰۲۰ گردشگران بیشتری را شاهد باشیم. برای کسانی که ملک اجاره‌ای دارند این یک خبر خوب است. در حال حاضر بسیاری از گردشگران اقامت در ویلا‌ها و آپارتمان‌های شخصی را به اقامت در هتل ترجیح می‌دهند و صاحبان ملک می‌توانند از ماه‌های اردیبهشت تا مهر بازده فوق‌العاده‌ای بدست آورند. آمار نشان می‌دهد که استراحتگاه‌های توریستی ترکیه بازار ایده‌الی برای اجاره ملک ایجاد کرده است. خرید ملک در اوایل فصل بهار سریع‌تر شدن روند کار‌ها و ثبت رزروی‌ها را به دنبال خواهد داشت که با شروع فصل تابستان فرصتی برای کسب درآمد بیشتر پدید آید. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید هرچه زود‌تر ملک بخرید تا بیشتر از اجاره بها بهره‌مند شوید.

آب و هوای متعادل برای خرید خانه

تابستان‌ها در ترکیه معمولا هوا بسیار گرم است. درست است که این موضوع برای مسافرانی که می‌خواهند لب ساحل آفتاب بگیرند یک مزیت محسوب می‌شود. اما این‌ که بخواهید زیر این آفتاب به خانه‌های مختلف سر بزنید تا سوژه ایده‌آل خود را بیابید ممکن است کمی مسیر را برای‌ کسانی طاقت گرما را ندارند سخت کند. بین ماه‌های اسفند و اردیبهشت هوا کاملا معتدل است که این زمان را برای گشت و گذار و بازرسی خانه‌های مختلف آسان می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین زمان برای سفر به ترکیه

پرواز‌‌های ارزان

همه ما میدانیم که بازدید از ترکیه در زمان تعطیلات تابستان هزینه‌های زیادی را با خود به همراه دارد. اما در بهار پرواز‌ها در اولین چارتر قرار می‌گیرند و خدمات آن‌ها در چارچوب خدمات معمولی‌ است. بنابراین اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید نیازی نیست تا مثل یک توریست دست به خرج شوید.

نوشتن دیدگاه