دیدنی‌ترین روستا‌های توریستی ترکیه را بشناسیم

سفر به شهر‌های مدرن ترکیه، سرگرمی و ماجراجویی جذابی است اما بازدید از روستا‌های ترکیه شما را با سبک زندگی متفاوتی آشنا خواهد کرد. برخی از این روستا‌ها همچنان در گذشته سیر می‌کنند و به سنت‌های خود پایبندند.

برخی دیگر به علل منحصر به فرد خود، شهرت زیادی در ترکیه دارند و این در حالیست که نام این روستا‌ها را به علت عدم وجود هتل‌های لوکس و گران قیمت کمتر در راهنما‌های سفر مشاهده می‌کنیم.از دیدگاه یک خارجی اینطور به نظر می‌رسد که هسته زندگی در ترکیه در اطراف شهر‌های بزرگی مثل استانبول، آنکارا و ازمیر در جریان است. اما زندگی روستایی همچنان از ارکان اصلی جوامع محلی محسوب می‌شود و نقش بسزایی در کشور ایفا می‌کند.از آنجایی که اهالی روستا برای زندگی تا حد زیادی به محیط طبیعی اطراف خود متکی هستند می‌توانیم زندگی‌های روستایی متفاوتی را در نقاط مختلف ترکیه از شرق تا غرب مشاهده کنیم.

شاید بپرسید که بهترین بخش بازدید از این روستا‌ها چیست. خب در حقیقت یکی دوتا نیست. اما به عنوان یک مسافر و یا کسی که به تازگی اقامت ترکیه را اخذ کرده همه ما دوست‌ داریم که از این خانه‌های قدیمی دیدن کنیم و معماری منحصر به فردشان را تحسین کنیم. غذا‌های محلی بچشیم و با فرهنگ‌های مختلف هر منطقه بیشتر آشنا شویم.

برای دریافت هرگونه اطلاعات در امور مهاجرت ترکیه و اقامت دائم می‌توانید با مشاورین فارسی‌ زبان ما در ترکیه تماس حاصل کنید.

با ما همراه باشید تا مروری بر زیبا‌ترین و دیدنی ‌ترین روستا‌های کشور ترکیه داشته باشیم و آن‌ها را بیشتر بشناسیم.

سیمنا: دنج‌ترین نمای مدیترانه

اگر بگوییم که بهترین راه برای رسیدن به سیمنا از طریق دریاست متوجه خواهید شد که با روستای فوق‌العاده‌ای طرف هستید. ممکن است بسیاری از مسافران زمینی حتی اسم این روستا را هم نشنیده باشند اما زیبایی آن را حتی قایق‌های بادی رهگذر هم تحسین می‌کنند. با قرار گیری در نزدیکی خرابه‌های غرق شده شهر ککوا، قلعه متعلق به دوره بیزانس واقع در روستا نمایی فوق‌العاده و بی نظیری را ایجاد کرده است.

کایاکوی: روستایی در نزدیکی فتحیه

قبل از بازدید از روستای کایاکوی پیشنهاد می‌کنم که کتاب «کاپیتان کورلی» نوشته نویسنده معروف انگلیسی Louis de Bernieres را بخوانید. داستان این رمان عاشقانه و فانتزی در کایاکوی در زمان جنگ استقلال ترکیه رخ می‌دهد و وضعیت این روستا را در آن زمان روایت می‌کند.

 می‌توانید با پیاده‌روی یا سوار بر اسب از تمام نقاط این روستا دیدن کنید. فقط فراموش نکنید که برای رستوران‌های سنتی و مجلل روستا هم وقت بگذارید تا از غذا‌های خوشمزه آن بی بهره نمانید.

چیرالی: بهشت پنهان ترکیه

اگر به دنبال جایی هستید که در آن به کلی از همه‌چیز فاصله بگیرید و خود را در وسط طبیعیت و آرامش غرق کنید، روستای چیرالی باید مقصد شما باشد. واقع در منطقه آنتالیا همراه با ساحل شنی این مکان ویژه ماجراجویانی است که به یک کوله پشتی به دل طبیعت می‌زنند.

کوه‌های اطراف این منطقه باعث شده تا طوفان‌ها از قبل از ورود شکسته شده و دامنه‌ای سرشار از سکوت طبیعی را پدید آورند

فارالیا و نما‌های دیدنی آن

روستای فارالیا در منطقه مدیترانه واقع شده است و افراد خارجی به ندرت درباره آن شنیده‌اند. اما محلی‌ها این مکان را به عنوان یکی از زیبا‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین چشم‌انداز‌های مدیترانه می‌شناسند.

دور افتاده بودن این مکان بعلاوه‌ی کمبود فضا برای ساخت ساز این نکته را تثبیت می‌کند که فارالیا هیچ‌گاه به یک منظره شهری تبدیل نخواهد شد و همیشه فضای آرام خود را حفظ خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه