البته این موضوع به استانبول محدود نمی‌شود و مزایای مالیات بر درآمد باعث رشد شهرداری،پارک‌های بزرگ تفریحی و توسعه شرکت‌های بزرگ در مناطق شهری و غیر شهری برای تحقق فعالیت‌های میزبانی می‌باشد.

تاثیرات مالیات:

البته این موضوع به استانبول محدود نمی‌شود و مزایای مالیات بر درآمد باعث رشد شهرداری،پارک‌های بزرگ تفریحی و توسعه شرکت‌های بزرگ در مناطق شهری و غیر شهری برای تحقق فعالیت‌های میزبانی می‌باشد ، تا آنجا که استانبول ،آنکارا و ازمیر برندهای بزرگ در جذب کارآفرینان فنآوری اطلاعات هستند.

سرمایه گذاری و بورس:

مدیران استانبول تلاش کرده اند تا ابتکارات را از پایه در پلت فرم تجارت الکترونیک yemeksepeti و gittigidiyor و خدمات مانند سرگرمی مدرن به روز کنند.زمینه های همکاری با شرکتهای مدرن اروپایی و آمریکایی که در قرن بیست و یکم برای پیشرفت در کسب و کارهای پیشرفته کمک میکنند، گزارش شده است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون بیست و پنج شبکه راه اندازی و در بیست و پنج شرکت سرمایه گذاری شده است و ۱۵ میلیون دلار به بازار داخلی اختصاص داده اند، بزرگترین بانک خصوصی isbank در ترکیه با این درآمدها استعداد و کارآفرینی برای جوانان را توسعه میدهد.

رشد بالای بورس در ترکیه:

اتحادیه اتاق بازرگانی و بورس کالاهای ترکیه گفته است که بیش از ۶۳۷۰۰ کالا در بورس از سال ۲۰۱۶ تا کنون اضافه شده است. پتانسیل رشد در بازار تجارت الکترونیک در مواردی به ۱۰ برابر رقم سرمایه گذاری رسیده است. میزان تجارت الکترونیک در ترکیه از سال ۲۰۱۵ تا کنون به ارزش ۲۴.۷ میلیارد Tl رسیده است.