محبوب‌ترین برند‌های ترک در صنعت مد و پوشاک را بشناسیم

ادیت هد، طراح مشهور لباس جمله‌ای دارد که می‌گوید: « شما می‌توانید به فردی که می‌خواهید تبدیل شوید اگر متناسب با آن فرد لباس بپوشید.» با نگاهی به گردش مالی شش رقمی صعنت لباس و پوشاک ترکیه می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ترک‌ها هم همینطور فکر می‌کنند.

در کشور ترکیه نسل جوان جدای دنبال کردن روند مد، آن را تنظیم هم می‌کنند. اما جالب است بدانید که همیشه اوضاع به این شکل نبوده است. برای چندین دهه ترکیه از صنایع مد و لباس کشور‌هایی مثل فرانسه، آمریکا و انگلیس عقب مانده‌بود. سپس در اواخر قرن بیستم برند‌های ترکی با هدف شناخته شدن در سطوح گسترده پدید آمدند. اینترنت باعث شد تا رشد این برند‌ها از حد انتظار جلو بزند و برخی از آن‌ها نه تنها در سراسر کشور، بلکه در سطح جهانی نیز شناخته شدند.

وقتی پای صنعت مد ترکیه در میان است نمی‌توان استانبول را فراموش کرد. استانبول در ترکیه، حکم پاریس برای فرانسه را دارد. مقصدی که برند‌های لباس در آن تاسیس یا شکسته می‌شوند. جایی که معتادان خرید لباس می‌توانند بهترینه هر جنسی را پیدا کنند. مهم نیس که به دنبال چه چیزی هستید. هرچیزی از دوخت‌های سطح بالا برای لباس‌‌های مجلسی برند‌های معتبر دنیا، تا بوتیک‌های بزرگ با طرح‌های منحصر به فرد و حتی خریدن لباس سلبریتی محبوتان همگی در خانه‌های مد استانبول پیدا می‌شوند.

لیست برند‌های محبوب ترکیه بی پایان است اما کدام برند‌ها حتی خارج از ترکیه و برای همه‌ی افراد خانواده، پیر و جوان محبوب هستند؟ با ما همراه باشید تا به مرور سه تا از مشهور‌ترین و با کیفیت‌ترین برند‌های مد و پوشاک ترکیه بپردازیم.

برای دریافت هرگونه اطلاعات در امور مهاجرت ترکیه و خرید ملک می‌توانید با مشاورین فارسی‌ زبان ما در ترکیه تماس حاصل کنید.

ایپک‌یول (Ipekyol)‌:‌ زن مدرن

ایپک‌یول برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ در‌های خود را باز کرد و به عنوان یکی از موفق‌ترین برند‌های لباس ترکیه، اکنون ۱۴۲ فروشگاه در سراسر ترکیه دارد. این برند لباس همچنین از طریق فروش آنلاین مراوده‌های بسیاری با کشور‌های کویت، قطر، عراق، بحرین و جمهوری آذربایجان برقرار کرده‌است.

مجموعه لباس‌های زنانه این برند حول مفهوم لباس‌های شهری مدرن و با کیفیت تهیه می‌شود و این شرکت با طراحان به نامی همچون Zeynep Tosun همکاری داشته است. در سال ۲۰۱۶ آن‌ها مجموعه جین زنانه خود را صرف نظر از سایز و شکل بدن در تمامی سایز‌ها و اندازه‌ها ارائه دادند. سخن خود ایپک‌یول این است که آن‌‌ها در این کمپانی در هر لحظه از زندگی ریتم شهر را حفظ می‌کنند و این قول را به مشتریان خود می‌دهند که هر زنی که لباس آن‌ها را بپوشد احساس اعتماد به نفس و آرامش خواهد کرد.

دیفکتو (DeFacto): برای خانواده

دیفکتو برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد و موفقیت آن سبب شد تا ۳۲۴ فروشگاه در ترکیه و ۱۲۳ فروشگاه در ۲۴ کشور دیگر از جمله مصر، روسیه، تونس و قزاقستان افتتاح کند. تخصص این برند تهیه پوشاک برای تمامی اعضای خانواده است و هدف آن‌ها این است که بتوانند بهترین شرکت ترکیه در صنعت خود باشند. بیشتر برنامه‌های دیفکتو مبتنی بر محصولات با کیفیت و با قیمت‌های مقرون به صرفه است که این موضوع، این شرکت را به برند محبوب خانواده‌های طبقه متوسط تبدیل کرده‌است. البته همه‌جانبه بودن ارائه محصولا دیفکتو به معنی سطحی بودن آن‌ نیست و این برند در کوچک‌ترین جزئیات تخصص دارد. همچنین مجموعه‌های موقتی بسته به فرهنگ و سبک زندگی‌های مختلف برای افراد محلی مختلف در استایل‌های گوناگون ایجاد می‌شوند.

برای آن‌هایی که طرفدار سلامت محیط زیست هستند، خوب است بدانید که دیفکتو یکی از اولین کمپانی‌های ترکیه بود که به واسطه قرارداد‌های ECO و Inova بر روی تولید محصولات سازگار با محیط زیست متمرکز شد و ازین بابت محبوبیت بسزایی پیدا کرد.

ال سی وایکیکی (LC Waikiki): ردپایی در بازار جهانی

ال سی وایکیکی به عنوان یک برند ترکیه‌ای کار خود را آغاز نکرد اما در حال حاضر نه تنها در ترکیه بلکه در سراسر جهان این شرکت یکی از تاثیر‌گذاری ترین مهره‌های پیشرو مد محسوب می‌شود. برند ال سی وایکیکی در سال ۱۹۸۸ در فرانسه تاسیس شد و در سال ۱۹۹۷ به صاحبان ترکیه‌ای فروخته شد. این برند هم اکنون ۸۸۰ فروشگاه در ۳۸ کشور جهان دارد. ال سی وایکیکی به سلطه بر بازار ترکیه بسنده نکرده و قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ به یکی از کمپانی‌های پیشروی اروپایی تبدیل شود. در سال ۲۰۱۶ آن‌ها منسوجات خانگی را تحت عنوان LC Waikiki Home به خط تولید خود اضافه کردن و در سال ۲۰۱۷ وارد بازار‌های اندونزیایی و کنیایی شدند. فلسفه این برند از زبان خودش این است که همه می‌توانند بهترین لباس‌ها را بپوشند. هزینه لباس‌های LC Waikiki هم به نسبت کیفیت آ‌ن کاملا مقرون به صرفه بوده و این شرکت برای تمامی افراد(مردانه،زنانه،کودکان و نوزادان) خط تولید دارد

نوشتن دیدگاه