بهترین مناطق برای غواصی در کاش - آنتالیا

کاش، از محبوب‌ترین مناطق توریستی ترکیه، با فاصله سه ساعت رانندگی از سمت غرب آنتالیا یکی از زیبا‌ترین ساحل‌های مدیترانه را به خود اختصاص داده است. این منطقه که توسط کوه‌های احاطه شده اطرافش مرز‌‌هایش را با مدیترانه‌ درخشان مشخص می‌کند، دارای بیش از ۲۰ سایت مجهز غواصی است.

با دارا بودن سوژه‌های بسیاری نظیر بقایای کشتی‌های غرق شده، غار‌ها و صخره‌های پراکنده زیر آب و همینطور سفال‌های باستانی، منطقه کاش فرصت‌های ماجراجویی زیادی را به طرفدار‌ان غواصی ارائه می‌دهد.

در ادامه به معرفی چهار تا از بهترین مناطق برای غواصی در کاش آنتالیا می‌پردازیم.

برای دریافت هرگونه اطلاعات در امور مهاجرت ترکیه و اقامت دائم می‌توانید با مشاورین فارسی‌ زبان ما در ترکیه تماس حاصل کنید.

 

جزیره آسی

حدودا نیم ساعت طول می‌کشد تا از کاش با قایق به صخره‌های شمالی جزیره آسی برسید. در این سایت غواصی شما می‌توانید موجودات اعجاب انگیزی نظیر هشت‌پا، لاک‌پشت‌ها و گونه‌های نادر لیسه‌های دریایی را تماشا کنید. جزیره آسی خیلی کوچک است. آنقدر که حتی می‌توانید در حین غواصی تماما آن را دور بزنید. با عمقی بین ۸ تا ۴۰ متر جزیره آسی بهترین مکان برای غواص‌هایی است که قصد دارند در کنار لذت بردن از غواصی، به عکاسی در زیر آب و ثبت لحظه‌های فوق‌العاده با پس زمینه‌ای دیدنی از شقایق‌ها و مرجان‌های دریایی بپردازند.

همچنین بخوانید: بهترین ساحل‌های ترکیه برای شنا و تفریح

ماهی پرنده

ماهی پرنده نام یکی از سایت‌های غواصی کاش است که ادعا دارد بهترین مکان برای غواصی در تمام ترکیه است! اما واقعا چه چیزی است که این مکان را خاص می‌کند؟ در این سایت شما می‌توانید هواپیمایی از جنگ جهانی دوم را از نزدیک کاوش کنید که برای سال‌ها دریا را بستر زندگی خود قرار داده است. در این مکان هم مانند جزیره آسی می‌توانید شاهد گونه‌های مختلف دریایی باشید که در میان صخره‌ها شنا می‌کنند. اگر خوش‌شانس باشید ممکن است بتوانید حلزون‌های کمیاب منطقه را در میان صخره‌ها تماشا کنید. البته در حین غواصی باید مراقب عروس‌های دریایی هم باشید که نیش‌تان نزنند. ماهی پرنده مناسب غواص‌های حرفه‌ای و با تجربه است. برای بازید از خرابه‌های هواپیما باید تا عمق ۵۰ تا ۶۵ متری وارد آب شوید که این کار تنها غواص‌های ماهر‌تر را می‌طلبد.

جزیره کبوتر (Güvercinada)

در زیر آب‌های این جزیره به معنای واقعی کلمه یک نمایشگاه هنری کامل از آمفور و ظروف سفالی جذاب قرار گرفته است. همچنین در این آب‌ها می‌توانید شاهد گونه‌های جذابی مانند انواع اختاپوس‌ها، مار ماهی‌ها و گیاهان دریایی رنگارنگ باشید. این جزیره در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای از کاش قرار گرفته است. عمق آب‌های سایت جزیره کبوتر از ۵ متر تا ۲۲ متر می‌رسد که این موضوع این سایت را برای همه‌ غواصان از مبتدی تا حرفه‌ای از همه جهت مناسب می‌کند.

تنگه (Canyon)

غواصی در سایت تنگه از عمق ۴ متری آغاز می‌شود و می‌تواند تا حدود ۲۰ هم پایین برود. هنگام پایین رفتن می‌توانید مرجان‌ها و اسفنج‌های رنگی که دیواره‌های دره را پوشانده‌اند تماشا کنید و لذت ببرید. غواص‌هایی که حرفه‌ای تر باشند می‌توانند تا عمق ۳۰ تا ۴۰ متری پایین رفته و شاهد بقایای کشتی غرق شده پنبه در زیر آب باشند. ازدحام ماهی‌های کوچک و بزرگ باعث باعث شده تا این کشتی، نمایی فوق‌العاده دیدنی را از زندگی آبی برای غواص‌ها به وجود آورد.

لازم به ذکر است که تمامی این سایت‌های غواصی محلی تماما مجهز هستند و همچنین انواع اقامتگاه‌ها برای افراد در این ناحیه موجود است. بنابراین اگر شما هم عاشق غواصی هستید و یا می‌خواهید خاطره یک تجربه فراموش نشدنی را برای خود و دوستانتان رقم بزنید دوربین خود را بردارید و همین حالا برنامه سفر‌تان را بریزید.

نوشتن دیدگاه