خرید خانه در ترکیه

این روزها افراد زیادی به فکر مهاجرت یا حداقل داشتن یک خانه دوم هستند. هیچ ایده بدی نیست اگر بتوانید خانه دومی در کشور دیگر داشته باشید یا به کشوری که دوستش دارید و می‌توانید حداقل از لحاظ اقتصادی شرایط بهتری داشته باشید، مهاجرت کنید.

همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی سراغ این ماجرا بروند و روش‌های مختلفی را برای کسب اقامت یا مهاجرت بررسی کنند. خرید خانه در ترکیه یکی از روش‌هایی است که به‌تازگی بیشتر از هر زمانی موردتوجه قرار گرفته است. یک روش آسان، کم‌دردسر و سریع که شما را به اقامت دوم می‌رساند، اما آیا همه چیز همین‌قدر آسان به نظر می‌رسد؟ آیا به‌راحتی و با اعتماد به هر شرکت مهاجرتی می‌توان برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت اقدام کرد؟ مطمئناً نه! نباید گول تبلیغ‌های خوش‌رنگ و لعابی را خورد که بدون هیچ پشتوانه واقعی و درستی، سرمایه و دارایی شما را از بین می‌برند. پس راه چاره چیست؟ این مطلب از الماس گروپ همراه ما باشید تا درباره راه چاره با شما صحبت کنیم.

خرید ملک در ترکیه

 کشور ترکیه با طبیعت بکر، فرهنگ پر جنب و جوش، آب و هوای مناسب، معماری جذاب و تاریخ دیدنی خود، همیشه بعنوان مقصدی مطلوب برای خارجی‌ها بوده است و آن را خانه‌ی دوم نام گذاری کرده‌اند. در این کشور خاورمیانه‌ای، فرصت‌های سرمایه گذاری شگفت‌انگیزی وجود دارد. خرید ملک در ترکیه می‌تواند سرمایه گذاری مناسبی برای علاقه‌مندان به ترکیه است.

کشور ترکیه بین غرب و شرق قرار گرفته است به همین دلیل بهترین‌های هردو جهان را ارائه می‌کند و از خارجی‌ها استقبال بیشتری می‌کند. این کشور دوست داشتنی نه تنها جزو مناسب‌ترین کشورها برای شهروندی دوم است، بلکه بازار مستغلات و املاک بسیار خوبی دارد که می‌تواند سرمایه‌‌ی چند برابری به شما بازگرداند.

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید خانه در ترکیه، دریافت پاسپورت ترکیه همراه با آن است. از مزایای دیگر کشور ترکیه این است که این کشور میان قاره‌ای است با گرفتن تابعیت آن، سرمایه گذاران خارجی می‌توانند به بازارهای آسیا و اروپا دسترسی داشته باشند.

حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه

بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده است که ناشی از ترکیبی از رشد اقتصادی، افزایش تقاضا از سوی خریداران خارجی و مشوق‌های دولتی است. در نتیجه حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه بسته به موقعیت، متراژ و نوع ملک متفاوت است.

حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه

به طور کلی، حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه از حدود 99.000 دلار آمریکا شروع می‌شود. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این فقط حداقل قیمت است و قیمت‌ها بسته به موقعیت مکانی و سایر عوامل می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

به عنوان مثال، در استانبول، بزرگترین شهر و قطب اقتصادی ترکیه، حداقل قیمت آپارتمان بالاتر از سایر نقاط این کشور است. از سوی دیگر، در شهرها و شهرهای کوچکتر، حداقل قیمت آپارتمان ممکن است بسیار کمتر باشد. شایان ذکر است که حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه نیز بسته به نوع ملک می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک آپارتمان لوکس جدید در یک موقعیت عالی معمولاً گرانتر از یک آپارتمان قدیمی و کوچکتر در یک منطقه کمتر مطلوب خواهد بود.

علاوه بر این، حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه نیز ممکن است تحت تأثیر سیاست ها و مشوق های دولت قرار گیرد. به عنوان مثال، دولت ترکیه اخیراً تعدادی از اقدامات را با هدف تحریک بازار املاک و مستغلات ارائه کرده است، از جمله کاهش مالیات و هزینه برای خریداران خارجی و ارائه شهروندی به سرمایه گذاران خاص.

به طور کلی، در حالی که حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه بسته به طیفی از عوامل متفاوت است، واضح است که بازار املاک و مستغلات این کشور در حال رشد است و علاقه فزاینده ای را از سوی خریداران داخلی و بین المللی جلب می کند. با وجود طیف وسیعی از املاک در قیمت‌های مختلف و مشوق‌های دولتی، فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران و خریداران خانه وجود دارد که به دنبال ورود به بازار ترکیه هستند.

خرید خانه در ترکیه، راهی برای رسیدن به اقامت یا شهروندی ترکیه

اگر تصمیم دارید در ترکیه خانه داشته باشید اما شما کمتر از 400 هزار دلار است باید بدانید که نمی‌توانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید؛ فقط می‌توانید در این کشور اقامت کنید. به‌یاد داشته باشید که حداقل هزینه‌‌های خرید ملک در ترکیه باید 75000 دلار باشد.

اگر هدف شما علاوه بر اقامت در کشور ترکیه، دریافت پاسپورت یا همان شهروندی این کشور است، باید با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار یا بیشتر این امکان را برای خود فراهم کنید. با داشتن پاسپورت ترکیه این امکان برایتان وجود خواهد داشت که بتوانید بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنید.

قیمت خرید خانه در ترکیه بستگی به شرایطی خاص دارد مثل: شهر و محله‌ی انتخاب شده، جدید و قدیم بودن منطقه، دسترسی به امکانات شهری و سیستم حمل و نقل شهری و... . اما مهم‌ترین نکته این که قیمت املاک و مستغلات در کشور ترکیه ارزان‌تر و مناسب‌تر از ایران است.

قوانین خرید ملک در ترکیه

حداقل هزینه برای گرفتن اقامت ترکیه 75000 دلار آمریکا و حداقل قیمت ملک برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه 400000 دلار آمریکا است. برای اطلاعات در زمینه‌ی خرید خانه در ترکیه می‌توانید بخش سرمایه گذاری در ترکیه را مطالعه فرمایید یا با کارشناسان ما در الماس گروپ تماس بگیرید.

شرایط خرید خانه در ترکیه 2023

باتوجه به به‌روزرسانی شرایط خرید خانه در ترکیه، می‌توانید با مطالعه‌ی شرایط زیر برای خرید ملک اقدام کنید:

 • شهروندان خارجی نمی‌توانند بیشتر از 30 هکتار ملک در کشور ترکیه خریداری کنند.
 • اجاره یا خرید آپارتمان در ترکیه در مناطق ممنوعه‌ و نظامی امنیتی مجاز نیست.
 • خریدن هرگونه زمین، اراضی، ملک تجاری، ملک اداری و مسکونی برای اتباع خارجی مجاز است.
 • شهروندان خارجی که زمین و اراضی خریداری می‌کنند، موظفند که طی دوسال طرح خود را روی زمین خریداری شده اجرا کنند تا مالکیتشان باطل نشود.
 • متقاضیان ملک در ترکیه می‌توانند املاک و مستغلات بدست بیاورند و انتخاب کنند که در آن ملک زندگی نکنند.
 • می‌توانید در یک یا چند ملک سرمایه گذاری کنید.

راهنمای قدم به قدم خرید ملک در ترکیه

باتوجه به فرصت‌های سرمایه گذاری مقرون به صرفه، ترجیح سرمایه گذاران جهانی خرید املاک و مستغلات در ترکیه است؛ زیرا در مدت زمان کوتاهی تابعیت دوگانه بدست می‌آورند.

 • در قدم اول خیلی خوب تحقیق کنید. صدها ملک برای خرید و فروش و مشاور املاک برای راهنمایی شما در ترکیه وجود دارد. ابتدا مشاور قابل اعتماد پیدا کنید.
 • پس از پیدا کردن مشاور املاک مناسب، بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه را پیدا کنید که با سرمایه و شرایط شما همخوانی داشته باشد.
 • حتما به ترکیه سفر کنید و اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.
 • مشخص کردن مناطق ممنوعه برای سکونت گام بعدی شماست.
 • مهم‌ترین مرحله بررسی کامل مدارک شناسایی و اسناد ملک‌ها برای انتخاب نهایی شما بشمار می‌رود.
 • نوشتن قرارداد خرید ملک موردنظرتان در موسسات و بنگاه‌های رسمی، همراه با تعهدات خریدار و فروشنده.
 • گرفتن قرارداد بیمه‌ی سوانح و آتش سوزی ملکی که خریداری کرده‌اید.
 • توسط کاشناسان رسمی و قابل اعتماد، ملک خریداری شده را کارشناسی کنید.
 • تسویه حساب با فروشنده و بنگاه معاملات.
 • اتمام مراحل خرید و تحویل گرفتن ملک خریداری شده.

دلایل خرید املاک و مستغلات در ترکیه

 1. مسکن در ترکیه نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است.
 2. برای سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار ایده‌آل است.
 3. هزینه‌ی زندگی در ترکیه پایین است.
 4. قیمت املاک و مستغلات در ترکیه ارزان است و هرساله دو برابر بر ارزش آنها افزوده می‌‌شود.

مشکلات خرید خانه در ترکیه

وقتی حرف از خرید ملک در استانبول به میان می‌آید، کار، کار آسانی نیست. خرید خانه به‌خودی‌خود حتی وقتی قرار باشد در شهر یا کشور محل زندگیتان انجام شود هم کار بی‌دردسری نیست. باید مدت‌ها و روزها وقت بگذارید، گزینه‌های مختلفی را بررسی کنید، خانه‌های زیادی را ببینید و در آخر باتوجه‌به بودجه‌ای که دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. خرید خانه در خارج از کشور همین روند طولانی و حتی سخت‌تر را هم دارد. مردم گاهی فکر می‌کنند خرید ملک در خارج از کشور کار خطرناک و پر ریسکی است. اگر بخواهیم این ریسک‌ها و خطر‌ها را برای شما مثال بزنیم، این موارد اصلی‌ترین چیز‌هاست:

 • ترس از فریب خوردن و ازدست‌دادن پول و زمان
 • تفاوت در قوانین قابل‌اجرا و سیستم‌های حقوقی حاکم بر معاملات املاک و مستغلات
 • مشکلات و محدودیت‌های درک نشده در قوانین حاکم بر خرید ملک توسط اتباع خارجی در کشور هدف
 • بلد نبودن زبان، به‌ویژه اصطلاحات حقوقی در کشور مقصد

در کنار همه این موارد، احساس عدم کنترل بر فرآیند که به دلیل مستقر نبودن شما در کشوری مقصد هم عامل مهمی است تا افراد فکر کنند خرید خانه در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه کار بسیار خطرناکی است. خب، اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این قضیه نگاه کنیم، این نگرانی غیرمنطقی هم نیست. با‌این‌حال، وقتی روشی مثل روش خرید خانه در ترکیه می‌تواند شما را به اقامت یک کشور دوم برساند، چرا از چنین موقعیت ارزشمندی استفاده نکرد؟!

 

خرید خانه در چند شهر محبوب ترکیه

خرید ملک در استانبول

یکی از کلانشهرهای پرجنب و جوش و محبوب‌ترین مکان‌ها برای خارجی‌ها، شهر استانبول است. باتوجه به اینکه استانبول یک کلانشهر است هرکسی که به آنجا مهاجرت می‌کند، می‌تواند از مناطق مختلف استانبول برای سرمایه گذاری در املاک و مستقلات استفاده کند. این شهرزیبا بر زندگی مدرن تمرکز بسیار زیادی دارد. بعضی از مناطق محبوب استانبول عبارتند از: تکسیم، استانبول نیسانتاسی، جهانگیر و کاراکوی. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به خرید ملک در استانبول مراجعه کنید یا با مشاوران حرفه‌ای گروه الماس تماس بگیرید

خرید ملک در آنتالیا

یکی از مشهورترین مقصدهای تابستانی، آنتالیا است که در جنوب ترکیه قرار دارد. سواحل پرچم آبی، تعداد زیاد مهاجران و آب‌و هوای خوب از مهم‌ترین مزایا برای خرید ملک در آنتالیا و سرمایه‌گذاری در آنجاست. آنتالیا، سومین شهر محبوب مهاجران محسوب می‌شود و قیمت نسبتا ارزانتری برای خرید ملک دارد.

خرید ملک در بدروم

بدروم یک شهر ساحلی با ویلاهایی با منظره‌ی دریا، خانه‌های سنگی و ویلاهای مجزا با باغ‌های بزرگ است. به‌دلیل آب‌و هوای مناسب، گزینه بسیار خوبی برای وقت‌گذرانی در زمستان به‌شمار می‌رود.خرید ملک در بدروم می‌تواند سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای باشد.

خرید ملک در ازمیر: یکی دیگر از زیباترین شهرهای ترکیه، شهر ازمیر است. پس از استانبول و آنکارا، شهر ازمیر بزرگترین شهر ترکیه به حساب می‌آید. داشتن قیمت مناسب برای تهیه‌ی املاک و آپارتمان، ازمیر را به شهری پرطرفدار تبدیل کرده است. همچنین پس از استانبول، ازمیر بهترین شهر برای سرمایه گذاری بشمار می‌رود.

خرید زمین در ترکیه

اگر قصد ساخت و ساز در ترکیه را دارید، می‌توانید زمینی برای این کار خریداری کنید. همچنین می‌توانید با خرید زمین کشاورزی، سرمایه گذاری مناسب و سودآوری در ترکیه داشته باشید. باتوجه به رشد هرروزه‌ی ارزش زمین، می‌توانید با خیالی آسوده در ترکیه زمین خریده و سود کنید. اگر برای سرمایه گذاری زمین کشاورزی خریداری کردید، بهتر است محصولاتی مانند پنبه، سبزی و گوجه‌فرنگی را کشت کنید. بهترین شهرهای ترکیه برای خرید زمین کشاورزی، استانبول، ازمیر، آلانیا و آنتالیا، آنکارا، فتحیه و بورسا هستند.

قیمت خرید زمین مسکونی در ترکیه بطور میانگین، به ازای هر مترمربع 40 تا 1000 دلار است و برای خرید زمین کشاورزی به ازای هر مترمربع 20 دلار یا بیشتر است. 

تأثیر قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت و شهروندی

علاوه بر هزینه‌ای که برای خرید خانه در استانبول یا دیگر شهرها پرداخت می‌کنید، این قیمت می‌تواند روی پرونده شهروندی یا اقامت شما هم تأثیرگذار باشد. برای درک بهتر چگونگی این تأثیرگذاری، قیمت خانه در استانبول و دیگر شهرها را با شواهد عددی توضیح می‌دهیم:

 1. اگر قیمت خرید آپارتمان در ترکیه یا قیمت خانه در استانبول زیر ۴۰۰ هزار دلار باشد (شامل هر قیمتی کمتر از این عدد می‌شود)، با پرداخت قیمت خانه ارزان در ترکیه می‌توان اقامت ملکی دوساله دریافت کرد. این اقامت هم تا زمانی که صاحب خانه باشید قابل تمدید است.
 2. اگر قیمت خرید اپارتمان در استانبول بالای ۴۰۰ هزار دلار باشد، با خرید این ملک می‌توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد. مزایای پرداخت این قیمت ملک در ترکیه هم نسبت به روش قبل بیشتر است. برای مثال اگر یک خانواده متقاضی روش خرید ملک و اخذ شهروندی باشد، علاوه بر صاحب ملک، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم می‌توانند به طور خودکار شهروندی دریافت کنند.

 

الماس گروپ، مشاور شما در راه خرید املاک و مستغلات ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از گزینه‌های شما برای سرمایه گذاری‌های سودآور و راه‌های کسب اقامت است.

خدمات مهاجرتی الماس گروپ در زمینه‌ی خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه راهنمای شماست تا در مسیری امن قدم بگذارید و به‌دور از هیاهوی کلاهبرداران، بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

جمع‌بندی پایانی

درباره شرایط، قیمت‌ها و فراز‌وفرود‌های چند سال اخیر خرید ملک در استانبول با شما صحبت کردیم. توصیه‌ای که مجدد در این باره داریم، ازدست‌ندادن این فرصت مهم برای دریافت اقامت و شهروندی و اعتماد به یک عامل مطمئن و باتجربه است. الماس گروپ می‌تواند رابطی امن و مطمئن برای شما باشد تا بدون گشت‌وگذار طولانی و فرساینده برای سایت خرید خانه در ترکیه ، به مناسب‌ترین شرایط و بهترین قیمت آپارتمان در ترکیه برسید. ما در الماس گروپ همراه و هم‌پای شما تا رسیدن به اقامت ترکیه و مهاجرت به این کشور زیبا و فراموش‌نشدنی هستیم.

نوشتن دیدگاه