این روزها افراد زیادی به فکر مهاجرت یا حداقل داشتن یک خانه دوم هستند. هیچ ایده بدی نیست اگر بتوانید خانه دومی در کشور دیگر داشته باشید یا به کشوری که دوستش دارید و می‌توانید حداقل از لحاظ اقتصادی شرایط بهتری داشته باشید، مهاجرت کنید.

همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی سراغ این ماجرا بروند و روش‌های مختلفی را برای کسب اقامت یا مهاجرت بررسی کنند. خرید خانه در ترکیه یکی از روش‌هایی است که به‌تازگی بیشتر از هر زمانی موردتوجه قرار گرفته است. یک روش آسان، کم‌دردسر و سریع که شما را به اقامت دوم می‌رساند، اما آیا همه چیز همین‌قدر آسان به نظر می‌رسد؟ آیا به‌راحتی و با اعتماد به هر شرکت مهاجرتی می‌توان برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت اقدام کرد؟ مطمئناً نه! نباید گول تبلیغ‌های خوش‌رنگ و لعابی را خورد که بدون هیچ پشتوانه واقعی و درستی، سرمایه و دارایی شما را از بین می‌برند. پس راه چاره چیست؟ این مطلب از الماس گروپ همراه ما باشید تا درباره راه چاره با شما صحبت کنیم.

مشکلات خرید خانه در ترکیه

وقتی حرف از خرید ملک در استانبول به میان می‌آید، کار، کار آسانی نیست. خرید خانه به‌خودی‌خود حتی وقتی قرار باشد در شهر یا کشور محل زندگیتان انجام شود هم کار بی‌دردسری نیست. باید مدت‌ها و روزها وقت بگذارید، گزینه‌های مختلفی را بررسی کنید، خانه‌های زیادی را ببینید و در آخر باتوجه‌به بودجه‌ای که دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. خرید خانه در خارج از کشور همین روند طولانی و حتی سخت‌تر را هم دارد. مردم گاهی فکر می‌کنند خرید ملک در خارج از کشور کار خطرناک و پر ریسکی است. اگر بخواهیم این ریسک‌ها و خطر‌ها را برای شما مثال بزنیم، این موارد اصلی‌ترین چیز‌هاست:

  • ترس از فریب خوردن و ازدست‌دادن پول و زمان
  • تفاوت در قوانین قابل‌اجرا و سیستم‌های حقوقی حاکم بر معاملات املاک و مستغلات
  • مشکلات و محدودیت‌های درک نشده در قوانین حاکم بر خرید ملک توسط اتباع خارجی در کشور هدف
  • بلد نبودن زبان، به‌ویژه اصطلاحات حقوقی در کشور مقصد

در کنار همه این موارد، احساس عدم کنترل بر فرآیند که به دلیل مستقر نبودن شما در کشوری مقصد هم عامل مهمی است تا افراد فکر کنند خرید خانه در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه کار بسیار خطرناکی است. خب، اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این قضیه نگاه کنیم، این نگرانی غیرمنطقی هم نیست. با‌این‌حال، وقتی روشی مثل روش خرید خانه در ترکیه می‌تواند شما را به اقامت یک کشور دوم برساند، چرا از چنین موقعیت ارزشمندی استفاده نکرد؟!

بهترین روش خرید خانه در استانبول

گفتیم که خرید خانه در ترکیه روش بسیار امن و سریعی است که ما را به اقامت ترکیه می‌رساند، همین موضوع هم باعث شده نتوان به‌راحتی از خیر این روش گذشت. پس بهترین راه انجام درست خرید ملک در استانبول و دیگر شهرها است. انجام درست یعنی چه؟ چند نکته مهمی که در ادامه ذکر می‌کنیم ما را به پاسخ این سؤال می‌رساند.

بررسی و تحقیق

بازار املاک ترکیه روزبه‌روز درحال‌رشد است. هزاران ملک برای فروش در ترکیه و صدها مشاور املاک وجود دارد. هر نماینده چیزهای مختلفی را به شما می‌گوید و توصیه‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند که ممکن است شما را سردرگم کند. به همین دلیل مهم است که در این زمینه بی‌گدار به آب نزنید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، می‌توانید گزینه‌های بهتر را بررسی کنید و در نظر بگیرید. از طرفی، قیمت خرید آپارتمان در ترکیه و خرید خانه در استانبول یا شهرها دیگر در سال‌های اخیر دستخوش تغییر و افزایش شده است. همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی از این فرصت سوءاستفاده کنند و قیمت‌های واقعی را به مشتری نگویند. همچنین خرید خانه در ترکیه می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری هم باشد. پس بسیار مهم است خانه‌ای را بخرید که می‌تواند آینده‌دار باشد.

پس لازم از اطلاعاتی کامل درباره ترکیه، از فتحیه، بدروم، آنتالیا، کالکان گرفته تا استانبول و سایر مناطق آن را جست‌وجو کنید تا محل مناسبی را برای خرید ملک در ازمیر و شهرهای دیگر ترکیه داشته باشید.

پیداکردن عامل و سایت خرید ملک در استانبول

خرید ملک در خارج از کشور برای اکثر مردم بیشتر از خرید آجر و ملات است. درواقع آنها این خرید را به چشم انتخاب یک سبک زندگی می‌بینند. پس نماینده‌ای که با آن سروکار دارید باید سبک زندگی موردنظر شما را درک کرده و شرایط شما را مدنظر داشته باشد. اگر چنین مواردی را در نظر نداشته باشید و سراغ گزینه مناسبی نروید، احتمالاً شانس زیادی در مورد دریافت راهنمایی درست برای خرید ملک در منطقه مناسب و سرمایه‌گذاری در زمینه موفقی نخواهید داشت. ترکیه کشوری بزرگ است. بزرگ‌تر از فرانسه و چهار برابر بریتانیا است؛ بنابراین تفاوت‌های زیادی از منطقه به منطقه از نظر آب‌وهوا، فرهنگ و چشم‌انداز وجود دارد. فقط یک نماینده آگاه و همدل می‌تواند مسیر درست را به شما نشان دهد. از طرفی خرید ملک آسان‌ترین روش برای مهاجرت و دریافت اقامت دوم است.

تأثیر قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت و شهروندی

علاوه بر هزینه‌ای که برای خرید خانه در استانبول یا دیگر شهرها پرداخت می‌کنید، این قیمت می‌تواند روی پرونده شهروندی یا اقامت شما هم تأثیرگذار باشد. برای درک بهتر چگونگی این تأثیرگذاری، قیمت خانه در استانبول و دیگر شهرها را با شواهد عددی توضیح می‌دهیم:

  1. اگر قیمت خرید آپارتمان در ترکیه یا قیمت خانه در استانبول زیر ۴۰۰ هزار دلار باشد (شامل هر قیمتی کمتر از این عدد می‌شود)، با پرداخت قیمت خانه ارزان در ترکیه می‌توان اقامت ملکی دوساله دریافت کرد. این اقامت هم تا زمانی که صاحب خانه باشید قابل تمدید است.
  2. اگر قیمت خرید اپارتمان در استانبول بالای ۴۰۰ هزار دلار باشد، با خرید این ملک می‌توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد. مزایای پرداخت این قیمت ملک در ترکیه هم نسبت به روش قبل بیشتر است. برای مثال اگر یک خانواده متقاضی روش خرید ملک و اخذ شهروندی باشد، علاوه بر صاحب ملک، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم می‌توانند به طور خودکار شهروندی دریافت کنند.

قیمت خانه در استانبول

همان‌طور که در تمام شهرها و کشورهای مختلف این قانون وجود دارد، قیمت خانه در شهرهایی شلوغ و بزرگ‌تری مثل استانبول و ازمیر با موقعیت‌های دیگر مثل خرید ملک در آلانیا، اسکی‌شهیر، بورسا و ... متفاوت است. با‌این‌وجود حتی قیمت آپارتمان در شهرهای بزرگ مثل قیمت خانه در استانبول نسبت به خرید خانه در ازمیر کمی بیشتر است. قیمت آپارتمان در استانبول ۲۰۲۱ به‌خاطر فراز‌وفرود‌های اقتصادی و مسائلی که در یکی دو سال اخیر کشور ترکیه با آن روبه‌رو شده، نسبت به سال‌ها و شرایط قبل افزایش داشته است.

اگر بخواهیم برای آشنایی بیشتر با قیمت‌ها، شرایط و سایت خرید خانه در استانبول با شما صحبت کنیم، قیمت خرید ملک در استانبول برای محله خوبی که مناسب سکونت باشد و ارزش سرمایه‌گذاری داشته باشد، از ۸۰۰ هزار لیر به بالا شروع می‌شود. این قیمت خانه در ترکیه برای ملکی نوساز در محله‌ای متوسط روبه‌بالا و خوب است.

جمع‌بندی پایانی

درباره شرایط، قیمت‌ها و فراز‌وفرود‌های چند سال اخیر خرید ملک در استانبول با شما صحبت کردیم. توصیه‌ای که مجدد در این باره داریم، ازدست‌ندادن این فرصت مهم برای دریافت اقامت و شهروندی و اعتماد به یک عامل مطمئن و باتجربه است. الماس گروپ می‌تواند رابطی امن و مطمئن برای شما باشد تا بدون گشت‌وگذار طولانی و فرساینده برای سایت خرید خانه در ترکیه ، به مناسب‌ترین شرایط و بهترین قیمت آپارتمان در ترکیه برسید. ما در الماس گروپ همراه و هم‌پای شما تا رسیدن به اقامت ترکیه و مهاجرت به این کشور زیبا و فراموش‌نشدنی هستیم.

مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ترکیه و ایران

(تلفن و واتس اپ)