خرید ملک در آلانیا

خرید ملک در آلانیا

خرید خانه در ترکیه یکی از بهترین روش‌های مهاجرت و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان است. شهر آلانیا یکی از مقاصد پرطرفدار خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری است و خرید ملک در آلانیا این فرصت را به آنها می‌دهد که اقامت ترکیه را دریافت کنند یا در این شهر ساحلی به تفریح بپردازند.

از آنجایی که حدود 10 درصد از صنعت گردشگری ترکیه متعلق به آلانیا است، ایرانیان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ترکیه باید این شهر ساحلی و بسیار توریستی را در نظر داشته باشند. پیشرفت چشمگیر صنعت توریسم در چند سال گذشته و رشد سرمایه در این قسمت از ترکیه باعث شده که خرید خانه در آلانیا به یکی از گزینه‌های محبوب خرید ملک در ترکیه تبدیل شود.

شرایط خرید ملک در آلانیا

قوانین خرید ملک در آلانیا محدودیتی برای خارجی‌ها ندارد و شما با هر ملیتی می‌توانید صاحب ملکی در آلانیا شوید. به‌عبارت‌دیگر، شما برای خرید ملک در ترکیه نباید حتما شهروند ترکیه باشید یا در ترکیه اقامت داشته باشید. علاوه بر این، مزایایی برای خریداران ملک در ترکیه در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل است که در سال‌های گذشته، خرید ملک در استانبول به این اندازه در بین ایرانیان پر طرفدار شده است. بسیاری از ایرانیان با هدف اخذ شهروندی ترکیه به خرید ملک در این کشور روی آورده‌اند. البته قوانین خرید ملک در ترکیه 2 محدودیت کلی برای خریداران خارجی در نظر گرفته که شامل شرایط خرید ملک در آلانیا نیز می‌شود:

  • شهروندان خارجی نمی‌توانند بیش از ۳۰ هکتار ملک در ترکیه خریداری کنند.
  • خرید ملک در مناطق نظامی برای خارجیان ممنوع است.

برنامه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک یکی از برنامه‌های پرطرفدار برای ایرانیان است، اما حواستان باشد که برای خرید ملک با محدودیت قیمت مواجه هستید. برای واجد شرایط شدن در برنامه اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک، باید ملک خریداری شده حداقل ۴۰۰ هزار دلار ارزش داشته باشد. به همین دلیل، خرید خانه ارزان قیمت در آلانیا برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه مناسب نیست.

قیمت ملک در آلانیا ۲۰۲۲

یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در ترکیه و دلیل علاقه اتباع خارجی به سرمایه‌گذاری در این کشور، تنوع املاک در این کشور است. از ویلاهای بسیار لوکس تا آپارتمان‌های ارزان قیمت در ترکیه پیدا می‌شود و شما نیازی نیست چشم روی رویای خرید ملک در این کشور ببندید! این ویژگی برای خرید خانه در آلانیا نیز صدق می‌کند. از خرید خانه‌های بسیار لوکس با منظره دریا تا خرید خانه ارزان در آلانیا امکان‌پذیر است. از طرف دیگر، قیمت ملک در آلانیا ۲۰۲۲ باتوجه‌به سال ساخت، متراژ، موقعیت خانه و تعداد اتاق‌ها فرق می‌کند. به همین دلیل است که قیمت خانه در آلانیا بسیار متنوع است و برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها می‌توانید با خدمات مهاجرتی الماس گروپ که در زمینه سرمایه‌گذاری در ترکیه اطلاعات جامعی دارد، تماس بگیرید.

طبق جدیدترین تغییرات بازار مسکن، قیمت هر مترمربع در مرکز شهر آلانیا بین ۶۰۰ دلار تا ۲۴۰۰ دلار متغیر است. این قیمت برای مناطق دورافتاده‌تر بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود؛ بنابراین، موقعیت مکانی ملک و متراژ آن عوامل بسیار مهمی در تعیین قیمت نهایی ملک در آلانیا هستند.

خرید آپارتمان در آلانیا

بررسی آمار و ارقام بخش املاک و مستغلات کشور ترکیه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خارجی علاقه زیادی به خرید آپارتمان در آلانیا پیدا کرده‌اند. قبل از این، استانبول مهمترین مرکز سرمایه‌گذاری در زمینه ملک برای خارجی‌ها بود، اما موقعیت توریستی و روبه‌رشد آلانیاباعث شده که متقاضیان خرید ملک در ترکیه نگاه جدی‌تری به این بخش از ترکیه داشته باشند. طبق آخرین بررسی مشخص شده که خارجی‌های زیادی به خرید آپارتمان در آلانیا روی آورده‌اند. این نشان می‌دهد که تا چه اندازه خرید آپارتمان در آلانیا طرفدار دارد و چشم خریداران زیادی به این آپارتمان‌ها است. افزایش بی‌سابقه قیمت ملک در ترکیه نیز مهر تاییدی بر همین موضوع است؛ بنابراین، هرچه زودتر برای خرید آپارتمان در آلانیا اقدام کنید، شانس بیشتری برای خرید خانه ارزان در آلانیا دارید.

آلانیا موقعیت بسیار خوبی در جنوب ترکیه دارد و سالانه افراد زیادی برای تفریح و گردش به این بخش از ترکیه سفر می‌کنند. در این شرایط، پیدا کردن هتل مناسب یا هتل‌آپارتمان راحت از همیشه سخت‌تر است. چه چیزی بهتر از اینکه در آپارتمان خودتان تعطیلات را در کنار خانواده سپری کنید؟! علاوه بر این، خرید ملک در آلانیا یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور است. تمامی این مزیت‌ها یک طرف، مزیت درخواست شهروندی ترکیه در ازای خرید ملکی به ارزش بیش از ۴۰۰ هزار دلار را از یاد نبرید. همه این مزایا باعث شده که سرمایه‌گذاران خارجی زیادی چشم از این بخش ترکیه بر ندارند.

خرید آپارتمان لوکس در آلانیا

امکان خرید آپارتمان لوکس در آلانیا با قیمت‌های مناسب یکی از مزیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در این شهر توریستی است. روند روبه‌رشد ساخت‌وساز درآلانیا باعث ساخته‌شدن آپارتمان‌های متنوع و لوکس زیادی شده که دست خریداران را برای انتخاب آپارتمان موردنظرشان را باز می‌گذارد. مجتمع‌های مسکونی بسیار لوکسی در آلانیا ساخته شده که خدمات ویژه‌ای به صاحبان ملک ارائه می‌دهند. به همین دلیل، خریداران یا سرمایه‌گذاران خارجی اغلب ترجیح می‌دهند در آپارتمان‌هایی اقامت داشته باشند که خدماتی متمایز نسبت به دیگر آپارتمان‌ها دریافت می‌کنند. امکانات ورزشی فوق‌العاده، سیستم امنیتی مطمئن و محیطی لوکس با چشم‌اندازهایی بی‌نظیر بخشی از ویژگی‌های این آپارتمان‌های لوکس هستند. از همه مهمتر، شما نمی‌توانید با این میزان هزینه در شهر بزرگی مثل استانبول صاحب این آپارتمان لوکس شوید. این مزیت، سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات آلانیا را به فرصتی بسیار مطلوب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. 

خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا

قیمت پایین‌تر آپارتمان دست دوم در ترکیه نسبت املاک نوساز باعث شده که خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا راهی منطقی‌تر برای سرمایه‌گذاری در ترکیه به حساب بیاید. البته تعریف آپارتمان دست دوم در ترکیه به معنی نوساز نبودن بنا نیست. در ترکیه به املاکی که سند مالکیت ملک یک بار تغییر کرده باشد، املاک دست دوم گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا به این معنی است که این ملک قبلا در مالکیت فرد دیگری بوده است. حتی در بعضی از مواقع، این املاک قدمت زیادی ندارند و نوساز هستند. با خرید آپارتمان دست دوم برای مهاجرت به ترکیه مسیر راحت‌تری پیش رو دارید.

مهمترین مزیت خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه به قیمت مقرون‌به‌صرفه آن برمی‌گردد. اگرچه عواملی مانند متراژ آپارتمان، دسترسی‌های ملک، سال ساخت بنا و موقعیت آن در قیمت نهایی بسیار موثر هستند، اما آپارتمان‌های دست دوم  در هر حالت قیمت ارزان‌تری دارند. به همین دلیل، پیشنهاد ما به سرمایه‌گذاران این است که در صورت بودجه محدود، سرمایه‌گذاری خود را در این مدل املاک انجام دهند. فقط باید حواستان باشد که خرید ملک دست دوم، مسائل حقوقی پیچیده‌تری دارد و باید از یک وکیل مسلط به قوانین خرید ملک در ترکیه کمک بگیرد. برای فروش آپارتمان آلانیا نیز همین موضوع صدق می‌کند. یک وکیل کاربلد به شما کمک می‌کند که برای فروش خانه به مشکلات قانونی برخورد نکنید و ارزش سرمایه خود را حفظ کنید.

خرید اقساطی آپارتمان در آلانیا

خرید اقساطی ملک در ترکیه آرزوی هر خریداری است. در این شرایط، شما این فرصت را دارید که هزینه خرید ملک را در درازمدت پرداخت کنید و فشار زیادی متحمل نشوید. از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که پول هنگفتی را به یکباره برای خرید مسکن هزینه نکنند و با سرمایه خود کار کنند.

خرید اقساطی آپارتمان درآلانیا بهترین شرایط برای افرادی است که پول کافی ندارند یا نمی‌خواهند همه سرمایه خود را در خرید ملک خرج کنند. ازآنجایی‌که قیمت آپارتمان در ترکیه و اقساط هر پروژه با پروژه دیگر بسیار متفاوت است، نمی‌توان عدد دقیقی برای تعداد اقساط و پیش‌قسط بیان کرد. بااین‌حال، معمولا ۵۰ درصد از قیمت آپارتمان را پرداخت می‌کنید و بقیه قسط‌بندی می‌شود. اگر بتوانید از طریق مشاوران الماس گروپ جدیدترین پروژه‌های ساخت‌وساز در ترکیه را پیگیری کنید، آنها به شما کمک می‌کنند تا ملکی متناسب با شرایط خود پیدا کنید.

قیمت آپارتمان در آلانیا

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک یکی از مهمترین دلایل رشد بی‌سابقه قیمت مسکن در همه شهر‌های ترکیه است. ازآنجایی‌که آلانیا یکی از شهرهای موردعلاقه خریداران خارجی محسوب می‌شود و در نزدیکی آنتالیا قرار دارد، قیمت آپارتمان در آلانیا ثابت نیست و به صورت صعودی رشد می‌کند. به همین دلیل، هرچه زودتر برای خرید خانه در آلانیااقدام کنید، سود بیشتری کسب می‌کنید. از طرف دیگر، قیمت آپارتمان در آلانیا به وسعت بنا، چشم‌انداز ساختمان یا متراژ پروژه ساختمانی بستگی دارد؛ بنابراین، جدیدترین قیمت آپارتمان در آلانیا را از مشاوران الماس گروپ بخواهید.

بسیاری از آپارتمان‌های آلانیا زیر ۲۰۰ هزار دلار هستند و برای پیدا کردن آپارتمانی جهت سرمایه‌گذاری یا خرید ملکی برای گذراندن در سواحل دریای مدیترانه مشکلی نخواهید داشت. به‌ویژه اینکه پروژه‌های مسکونی زیادی در آلانیا مشغول به ساخت‌وساز هستند و بازار خرید اقساطی آپارتمان در آلانیا حسابی داغ است. معمولا پروژه‌های ساختمانی با دریافت پیش‌پرداخت از خریداران تکمیل می‌شوند و شرایط خوبی را برای آنها در نظر می‌گیرند.

دولت ترکیه حداقل سرمایه‌گذاری در ملک را از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش داده است. اگر برای اخذ شهروندی ترکیه به دنبال خرید خانه در این کشور هستید، حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید. افراد زیادی خرید خانه ارزان در ترکیه را ترجیح می‌دهند، اما حواستان باشد که فقط با خرید ملک در ترکیه شهروند این کشور نمی‌شوید! یکی از شروط اصلی اخذ شهروندی با خرید ملک به قیمت خانه برمی‌گردد.

الماس گروپ؛ مشاور املاک ایرانی در آلانیا

قبل از اینکه بخواهید با خرید ملک در آلانیا سرمایه‌گذاری انجام دهید، بهتر است گزینه‌های املاک موجود در آلانیا را بشناسید و بهترین تصمیم را برای سرمایه‌گذاری در این بخش از ترکیه بگیرید. آشنایی با خرید انواع املاک در بهترین مناطق آلانیا چیزی نیست که افراد عادی از پس آن بربیایند. شما باید مناطق مختلف این شهر را به‌خوبی بشناسید، قوانین خرید ملک در آلانیا را بدانید و تسلط کاملی به زبان ترکی داشته باشید. به همین دلیل، بهترین کار این است که در تمام مراحل این سرمایه‌گذاری از یک مشاور املاک ایرانی در آلانیا کمک بگیرید.

شرکت الماس گروپ بیش از ۲۰ سال است که در زمینه سرمایه‌گذاری با خرید ملک سابقه درخشان دارد. در حال حاضر نیز مشاوران این شرکت خرید ملک در بخش‌های مختلف ترکیه را برای متقاضیان انجام می‌دهند. در صورت نیاز با مشاوران ما در الماس گروپ تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه