خرید کارخانه در ترکیه

بسیاری از افرادی که قصد دارند به کشور ترکیه مهاجرت کنند، دچار این سردرگمی هستند که از چه راهی اقامت این کشور را دریافت کنند. تأسیس شرکت یا خرید کارخانه در ترکیه می‌تواند برای شخصی مؤسس و خانواده او اقامت دائم را به ارمغان بیاورد؛ اما باتوجه‌به اینکه احداث کارخانه به این راحتی‌ها نیست، بسیاری از افراد نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

تأسیس کارخانه نیازمند داشتن یک بیزینس پلن خوب، سرمایه مالی، ایده نو و کارآمد و بسیاری شرایط دیگر است. از طرفی این کار نیازمند صرف زمان زیادی است؛ زیرا علاوه بر پروسه مهاجرت و کارهای اداری آن، لازم است زمانی را صرف بررسی ایده و شرایط برای احداث و سایر موارد مربوط به آن کرد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای احداث کارخانه، نسبت به خرید کارخانه در ترکیه اقدام کنند. از طرفی خرید ملک یا کارخانه در کشور ترکیه یکی از راه‌های بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری در این کشور است و با این کار شخص هم اقامت این کشور را دریافت می‌کند و هم یک سرمایه‌گذاری عالی را انجام داده است.

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید کارخانه

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید کارخانه

یکی از راه‌های عالی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه، خرید یک ملک یا بیزنس در کشور ترکیه است؛ زیرا این کشور مرز زمینی و هوایی با ایران دارد و رفت‌وآمد به آن بسیار راحت‌تر از سایر کشورهاست. از طرفی این کشور مالیات کمی را نسبت‌به سایر کشورها برای بیزنس‌های خود در نظر می‌گیرد. سرمایه‌گذاری در ترکیه به دو صورت انجام می‌شود؛ سرمایه‌گذاری خرد و سرمایه‌گذاری کلان. سرمایه‌گذاری خرد شامل خرید ملک با ارزش پایین است. اما در سرمایه‌گذاری کلان معمولا املاک یا بیزنس‌هایی با ارزش بالا خریداری می‌شوند. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که قصد دارید سرمایه‌ زیادی را به این کشور منتقل کنید، خرید کارخانه در ترکیه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. همانطور که می‌دانید، خرید کارخانجات در ترکیه طرفداران خاص خود را دارد؛ زیرا اگر قرار است مبلغ زیادی را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است این مبلغ را صرف خرید یک بیزنس کنید که هم برای شما سودآور باشد و هم اقامت و پاسپورت این کشور را به ارمغان بیاورد. از طرفی بهتر است به‌جای اینکه زمان و هزینه خود را صرف انجام کارهایی مانند نوشتن بیزنس‌ پلن، ارزیابی اقتصادی، دریافت مشاوره و سایر کارهای مربوط به احداث کارخانه کنید، آن را صرف خرید یک کارخانه بهتر و سودآورتر کنید. به همین دلیل با این کار خیالتان راحت است که هم یک سرمایه‌گذاری عالی در این کشور انجام داده‌اید و هم موفق به اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در کارخانجات ترکیه شده‌اید.

اقامت ترکیه از طریق خرید کارخانه

اقامت ترکیه از طریق خرید کارخانه

دریافت اقامت ترکیه به دلایل مختلف برای ایرانی‌ها بسیار جذاب است. یکی از راه‌های دریافت اقامت و پاسپورت این کشور، خرید ملک در ترکیه است. ارزش ملک شما هرچقدر باشد، شما و خانواده‌تان موفق به دریافت اقامت ترکیه خواهید شد؛ ‌ اما اگر ارزش ملک شما بالای 250 هزار دلار باشد، شما موفق به دریافت پاسپورت این کشور هم می‌شوید. در واقع شما با خرید یک ملک با ارزش کم موفق به دریافت اقامت می‌شوید؛ اما هرسال باید آن را تمدید کنید. ولی درصورتی‌که شما یک ملک با ارزش بالا خریداری کنید، دیگر نیازی به این کار نیست. به همین دلیل است که خرید کارخانه در ترکیه یکی از راه‌های دریافت اقامت ترکیه بدون نیاز به تمدید و پاسپورت آن است. علاوه‌برآن شما یک سرمایه‌گذاری عالی و سودآور هم دارید؛ زیرا با این کار می‌توانید درآمد بالایی کسب کرده و در مقابل هزینه‌ای برای احداث یا شکل‌گیری آن انجام نداده‌اید. چه چیزی بهتر از این؟ از طرفی در این روش شما با پرداخت مالیات کم، هم اقامت و پاسپورت ترکیه را دریافت کرده‌اید و هم یک بیزینس برای خود دارید.

خرید کارخانه در استانبول

یکی از شهرهای عالی برای خرید کارخانجات در ترکیه، شهر استانبول است. باتوجه‌به اینکه یک شهر توریستی است قطعاً نیازهای زیادی در زمینه تأمین مواد غذایی، پوشاک و غیره دارد که باید برآورده شود. به همین دلیل است که اهمیت وجود کارخانجات در اطراف این شهر، اهمیت زیادی دارد. اگر قصد خرید کارخانه در ترکیه دارید، شهر استانبول را یکی از گزینه‌های روی میز خود بدانید؛ زیرا این شهر از نظر رشد قیمت ملک، ضریب بسیار خوبی دارد و یک سرمایه‌گذاری عالی محسوب می‌شود. در واقع، بیشترین رشد قیمت ملک در کشور ترکیه، مربوط به شهر استانبول است که همین موضوع اهمیت بسیار زیادی در سرمایه‌گذاری دارد. از طرفی بازار خریدوفروش در این شهر بسیار خوب است. شما برای خرید کارخانه در استانبول یا فروش آن، لازم نیست مدت‌زمان زیادی انتظار بکشید. برای این کار کافی است یک بنگاه خوب و قابل‌اعتماد را پیدا کرده و حدود قیمت سرمایه‌گذاری خود را اعلام کنید تا در کمترین زمان ممکن کارخانه موردنظر شما برای خرید پیدا شود. بهتر است برای این کار حتماً از کمک مشاوران، افراد معتمد یا مؤسسه‌های خوش‌نام استفاده کنید.

شرایط خرید کارخانجات در ترکیه 2022

شرایط خرید کارخانجات در ترکیه 2022

برای خرید کارخانه در ترکیه شرایط سخت و پیچیده‌ای پیش‌روی شما نیست. تنها کافی است مدارک هویتی خود و در صورت وجود، شرکای خود را آماده کرده و از تمکن مالی برای خرید کارخانه برخوردار باشید. شما برای خرید کارخانجات در ترکیه و شروع یک بیزینس در این کشور، نیاز دارید که مدارک مالی خود را نیز به‌صورت شفاف آماده کرده و در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید. این مدارک شامل مدارک مالیاتی و سوابق بیزینسی شما می‌شود. هم شخص اول و هم تمام شرکای وی باید این مدارک را آماده کنند. یکی دیگر از شرایط خرید کارخانجات در ترکیه این است که بتوانید اثبات کنید تمکن مالی کافی برای گرداندن یک کارخانه را دارید. برای این کار باید گردش حساب خود را داشته باشید. این تمکن مالی فقط برای شرکت نیست و شخص متقاضی باید بتواند اثبات کند که می‌تواند از پس هزینه‌های مربوط به زندگی خود و خانواده‌اش هم بر بیاید.

مراحل خرید کارخانه در کشور ترکیه 

قدم اول برای سرمایه‌گذاری در هر کشوری، اطلاع از قوانین آن، شرایط و اوضاع آن شهر یا ایالت موردنظرتان است. پس قبل از هر کاری اقدام به کسب اطلاعات کامل و جامع در این زمینه کنید. این کار برای خرید کارخانه در ترکیه جهت سرمایه گذاری هم صدق می‌کند. برای این کار می‌توانید از کمک مشاوران و مؤسسه‌های مهاجرتی خوب و قابل‌اعتماد بهره مانند الماس گروپ بگیرید. برای خرید کارخانجات در ترکیه یا در حالت کلی برای خرید هر ملکی در کشور ترکیه باید مراحل زیر را طی کنید.

  • آماده‌سازی تمام مدارک هویتی خود و خانواده‌تان
  • آماده‌سازی تمام مدارک هویتی شرکای کارخانه
  • آماده‌سازی مدارک مربوط به تمکن مالی
  • آماده‌سازی تمام مدارک مالیاتی
  • مراجعه به بنگاه‌های معاملاتی معتبر و قابل‌اعتماد برای معرفی کارخانجات
  • انجام مراحل قانونی مربوط به خرید شرکت و جابه‌جایی پول از درگاه‌های قانونی
  • مشخص‌کردن مدیر شرکت و دریافت تأیید از بازرسان کشور ترکیه
  • افتتاح حساب بانکی برای خریدار شرکت و معرفی یک شخص به‌عنوان حسابدار شرکت

لازم به ذکر است که هرکدام از موارد بالا در عمل چالش‌هایی همراه خود دارد. به همین دلیل است که بهتر است در این راه از ابتدایی‌ترین مرحله مانند آماده‌سازی مدارک هویتی و مالیاتی، تا خرید ملک از یک مشاور خوب و کاردان کمک بگیرید. مؤسسه‌های مهاجرتی زیادی هم در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند؛ اما نکته بسیار مهم این است که بتوانید از میان آن‌ها یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید؛ زیرا در این حالت مبلغ سرمایه‌گذاری بسیار بالا است و کوچک‌ترین خطایی در این مراحل، می‌تواند باعث ازبین‌رفتن سرمایه شما شود.

هزینه خرید کارخانه در ترکیه

برای خرید یک کارخانه در کشور ترکیه شما هزینه‌های متفاوتی پیش‌رو دارید. برخی از این هزینه‌ها قابل محاسبه بوده و برخی دیگر را نمی‌توان دقیق محاسبه کرد. قیمت کارخانه و ارزش حدودی آن چیزی است که شما از پیش آن را تعیین می‌کنید. بازه قیمتی ملک را شما تعیین کرده و مهم‌ترین و اصلی‌ترین هزینه شما مربوط به آن است. طبیعتاً این هزینه برای هر شخص متفاوت است. برای خرید کارخانه در ترکیه لازم است که هزینه ثبت سند هم پرداخت شود. این هزینه یکی از مهم‌ترین هزینه‌های شماست که قابل پیش‌بینی هم هست. این مبلغ حدوداً ۴ درصد از کل ارزش ملک را شامل می‌شود که باید آن را به اداره ثبت بپردازید. البته در خصوص نحوه پرداخت آن با صاحب ملک می‌توانید به توافقاتی هم برسید.

هزینه کارشناسی ملک هم یکی دیگر از مبالغی است که باید پرداخت کنید. این هزینه متغیر است و بر اساس ویژگی‌های ملک متفاوت است. این هزینه بابت تهیه یک گزارش کلی از ارزش ملک و متعلقات آن پرداخت می‌شود. استخدام حسابدار هم یکی از موارد هزینه‌بر در خرید کارخانه است. پس از خرید کارخانه، برای شروع به کار و راه‌اندازی آن، لازم است که یک حسابدار واجد شرایط را به‌عنوان حسابدار شرکت به مراجع قانونی معرفی کنید. در این صورت کارخانه شما می‌تواند شروع به فعالیت کند. استخدام و توافق با این حسابدار خود نیازمند صرف هزینه است. هزینه‌هایی هم مانند هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل مجرب، هزینه‌های دریافت شماره مالیاتی و غیره هم از هزینه‌های جزئی هستند که باید برای پرداخت آن‌ها آمادگی داشته باشید.

درصورتی‌که برای تمام مراحل بالا نیاز باشد که در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، هزینه‌های مربوط به اقامت چندروزه در این کشور را هم باید به هزینه‌های کلی خرید کارخانه اضافه کنید.

شراکت در سهام کارخانجات در ترکیه

بسیاری از افراد ممکن است نتوانند هزینه مربوط به خرید یک کارخانه در کشور استانبول را فراهم کنند؛ اما می‌توانند بخشی از سهام یک کارخانه را خریداری کنند. در این شرایط آن‌ها می‌توانند با شراکت در سهام کارخانجات ترکیه هم موفق به دریافت اقامت این کشور شوند. علاوه‌برآن از تمام مزایای خرید کارخانه در ترکیه هم بهره‌مند خواهند شد. در این صورت بار حقوقی شرکت هم به نسبت بر عهده شرکای آن خواهد بود. این موضوع برای افرادی که نمی‌توانند هزینه کامل برای خرید یک کارخانه را جور کنند خوب است؛ اما باید به این نکته دقت داشت که ممکن است بین شرکا در مورد مسائل مختلف اختلاف‌نظر به وجود بیاید و هدایت کارخانه در مسیر درست برای سوددهی کمی سخت‌تر باشد. کسانی که می‌خواهند بخشی از سهام یک کارخانه را بخرند هم باید تمام مدارک هویتی و مالیاتی خود را برای ارائه آماده کنند. همچنین باید بتوانند اثبات کنند که تمکن مالی لازم را هم دارند. 

Shelf Company چیست؟ 

Shelf Company به شرکت‌ها یا کارخانه‌هایی گفته می‌شود که توسط افرادی تأسیس شده‌اند؛ اما با آن‌ها فعالیتی انجام نمی‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اقامت ترکیه، یکی از این نوع شرکت‌ها را خریداری کنید. لازم نیست نگران غیرقانونی بودن آن‌ها باشید. این نوع شرکت‌ یا کارخانه‌ها کاملاً قانونی هستند و با شرکت‌هایی که صوری بوده یا با هدف کلاهبرداری ایجاد می‌شوند کاملاً متفاوت‌اند. در این روش، افرادی به‌صورت قانونی، یک ایده را در سر پرورانده و آن را به مرحله اجرایی‌شدن رسانده‌اند. مجوز‌های لازم برای تأسیس و تمام کارهای مربوط به آن هم توسط این افراد انجام شده است. در واقع صفر تا صد کار تأسیس شرکت یا کارخانه انجام شده؛ اما هیچ فعالیتی با آن صورت نگرفته است. این افراد شرکت یا کارخانه خود را در معرض فروش قرار داده و شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. با این کار شما صاحب یک بیزینس تازه‌تأسیس و بدون فعالیت قبلی می‌شوید؛ اما دردسرهای احداث آن را نخواهید داشت. به این دسته از شرکت‌ها که تحت چنین شرایطی به متقاضیان کارآفرینی خارجی فروخته می‌شوند Shelf Company گفته می‌شود. در این روش شما به‌جای ثبت شرکت در کشور ترکیه، یک شرکت یا کارخانه آماده به کار را خریداری می‌کنید. قبل از هر قدم در این مسیر حتما از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا در دام کلاهبرداری نیفتید. ما در شرکت خدمات مهاجرتی الماس گروپ تمام مسیر را همراه شما هستیم.

نوشتن دیدگاه