سرمایه گذاری در ترکیه

عموماً سرمایه‌گذاران و تاجران موفق به دنبال انباشت سرمایه خود در کشور‌های خارجی هستند که ثبات اقتصادی بیشتری دارند. همچنین به علت دریافت سود و درآمدهای دلاری میل این افراد به سرمایه‌گذاری در کشورهایی نظیر ترکیه بیشتر خواهد شد. باتوجه‌به اینکه ترکیه در منطقه یکی از پایدارترین اقتصاد‌ها را دارد، بستر و زمینه برای پیشرفت در فعالیت‌های گوناگون فراهم است. خودروسازی، مواد شیمیایی، صنایع دفاع و هوافضا، انرژی، سرمایه‌گذاری‌های مالی و راه‌اندازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، زیرساخت، خدمات کسب‌وکار، لجستیک و حمل‌ونقل، مواد غذایی و کشاورزی، صنایع و معادن، خدمات مالی، توریسم و مشاور املاک، بنگاه‌های اقتصادی هستند که از نظر سرمایه‌گذاری در ترکیه اشباع نشده‌اند؛ بنابراین زمینه برای سودآوری و پیشرفت در آن‌ها فراهم است.

خرید هتل در ترکیه

خرید هتل در ترکیه

هتل‌ها بر اساس معیارهای مختلفی قیمت‌گذاری می‌شوند. یکی از مهم‌ترین معیارها در تعیین قیمت هتل، موقعیت جغرافیایی و میزان فاصله آن تا جاذبه‌های گردشگری و اماکن مهم شهر است. از عوامل تعیین‌کننده دیگری که بر  قیمت هتل مؤثر هستند، تعداد ستاره‌ها و امکانات آن اقامتگاه است که شامل نوع امکانات ارائه شده در بخش‌های عمومی هتل، تعداد اتاق‌ها، چشم‌انداز، متراژ یا زیربنای هتل است. نوساز یا قدیمی بودن هتل نیز تأثیر زیادی بر قیمت یک هتل دارد. برای مثال اگر می‌خواهید یک متل خریداری کنید، قیمت‌ها از ۳۰۰۰۰ یورو تا ۱۰۰۰۰۰ یورو متغیر است. بااین‌حال، اگر به دنبال افتتاح یا خرید هتل در ترکیه هستید، باید مبلغ ۱ تا ۱۹۰ میلیون یورو در نظر بگیرید.

خرید کارخانه در ترکیه

اگر از نظر مالی شرایط خرید یا احداث یک کارخانه را در ترکیه دارید. به شما تبریک می‌گوییم. چراکه بهترین روش را برای زندگی و سرمایه‌گذاری در این کشور را انتخاب کرده‌اید. خرید کارخانه در ترکیه می‌تواند مزیت‌های زیادی هم برای شما و هم برای خانواده‌تان به همراه داشته باشد. باتوجه‌به زیاد بودن تعداد نیروهای جوان و فعال ترک، پایین‌بودن هزینه مالیات‌بردرآمد و استقبال دولت ترکیه از این نوع سرمایه‌گذاری یک فرصت طلایی در انتظار صاحبان کسب‌وکار و مالکان کارخانه‌ها خواهد بود. برای آشنایی با شرایط و روند خرید یک کارخانه در ترکیه با الماس گروپ تماس بگیرید.

حداقل سرمایه برای مهاجرت در ترکیه

حداقل سرمایه برای مهاجرت در ترکیه

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه انجام می‌شود. به‌طورکلی شما باید ملکی را به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید؛ اما اگر ۱۵۰ هزار دلار داشته باشید می‌توانید در یک سری از سرمایه‌گذاری‌های وابسته به دولت که در حوزه مسکن انجام می‌گیرد، شرکت کنید. نوعی دیگر از سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن وجود دارد که امکان اقامت توریستی را برای فراهم می‌کند و هر سه سال یک‌بار با تمایل شخص شما تمدید خواهد شد. در این حالت شما باید مبلغ ۶۰ هزار دلار در پروژه‌های خاصی که از جانب سازمان‌های مربوطه معرفی می‌شوند را سرمایه‌گذاری کنید. برای دانستن چندوچون این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها با کارشناسان گروه الماس مشورت فرمایید.

حداقل سرمایه برای اقامت در ترکیه

سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی در کنار ریسک‌هایی که دارد کم منفعت هم نخواهد بود. اگر شما قصد دارید در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید. کافی است ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار دلار وارد این کشور کنید تا ظرف مدت ۳ تا ۶ ماه پاسپورت ترکی شما و خانواده‌تان به دستتان برسد. اگر بخواهیم چند مزیت از سرمایه‌گذاری در ترکیه نام ببریم می‌توانیم به وجود زیرساخت‌های عالی، گمرک اروپایی، کسب سود مناسب، باز پرداخت و کاهش هزینه‌های مالیاتی، ارائه طرح‌های انگیزشی و تشویقی اشاره کنیم.  در نتیجه فرصت را برای مهاجرت به ترکیه از دست ندهید.

سرمایه‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

سرمایه‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

با سرمایه‌گذاری در ترکیه مهر تأییدی بر اخذ تابعیت شما، همسر و فرزندانتان می‌خورد. در ادامه ظرف مدت ۳ تا ۶ ماه پاسپورت و کار‌های تابعیت شما به طور کامل انجام می‌شود ازآنجایی‌که ترکیه افراد دو تابعیتی را پذیرش می‌کند نیازی به سلب تابعیت ایرانی خود ندارد. پس از اینکه تابعیت ترکی شما محرز شد می‌توانید از تمامی مزایا و امکانات کشور ترکیه در زمینة آموزشی، درمانی و خدمات رایگان بهره‌مند شوید. برای گرفتن مشاوره در زمینه‌های سرمایه‌گذاری موفق در کشور ترکیه شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در الماس گروپ با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در بخش‌های قبلی شرایط و انواع سرمایه‌گذاری را با هم بررسی کردیم، به‌راحتی می‌توان نتیجه گرفت ترکیه کشور امنی برای سرمایه‌گذاری است و افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری‌های بالای 250 هزار دلار به این کشور مهاجرت می‌کنند در شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار خوبی قرار خواهند گرفت. این افراد در کمترین زمان ممکن تابعیت، اقامت، پاسپورت و خدمات اجتماعی ویژه‌ای را از جانب دولت دریافت می‌کنند و از نظر کسب‌وکار و دریافت سود به سطح بالایی خواهند رسید. ما اینجاییم تا کارهای مربوط به یک مهاجرت ایمن را برای شما انجام دهیم تا بی‌دغدغه زندگی بهتری را در ترکیه تجربه کنید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

بستر سرمایه‌گذاری در ترکیه بسیار متنوع است. شما می‌توانید با کمی تحقیق و مشورت با کارشناسان حرفه‌ای، بهترین زمینه را برای سرمایه‌گذاری شناسایی کنید. یکی از مواردی که افراد زیادی با این نوع از سرمایه‌گذاری در ترکیه آشنا هستند، خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار است. البته راه‌های دیگری هم برای سرمایه‌گذاری در این کشور هم وجود دارد. شما می‌توانید اوراق قرضه دولتی بخرید یا به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذار املاک در ترکیه شروع به کار کنید. در قالب یک کارآفرین کسب‌وکاری راه بیندازید و خدمات و محصولات خود را به جامعه عرضه کنید. یک کسب‌وکار بخرید یا نمایندگی یکی از شرکت‌های معروف را خریداری کنید. مانند: مک‌دونالد و برگر کینگ. اگر بخواهیم ریزتر به جنبه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه بپردازیم می‌توان به صنعت نساجی و پوشاک، املاک، فناوری اطلاعات، بورس و اوراق بهادار، انرژی، صنایع و معادن، توریسم، حوزه سلامت و کشاورزی اشاره کنیم. اما شرایط و معیارهای سرمایه‌گذاری برای همة سرمایه‌گذاران مناسب نیست؛ بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری ما ارتباط بگیرید.

سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق حساب بانکی

شاید یکی از ساده‌ترین و کم‌ریسک‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در ترکیه، سرمایه‌گذاری از طریق افتتاح حساب بانکی باشد. در ابتدای تصویب این قانون افرادی که تمایل به اخذ شهروندی یا اقامت داشتند باید مبلغ ۳ میلیون دلار را به مدت سه سال در یکی از بانک‌های ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کردند؛ اما خبر خوش این جاست. مبلغ سرمایه‌گذاری از سمت دولت به ۵۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد. این سبک از سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه دو نمونه از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر الماس گروپ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بهترین روش برای مهاجرت به ترکیه سرمایه‌گذاری است یا شروع کسب و کار در ترکیه؟

سرمایه گذاری در ترکیه و راه اندازی کسب و کار در ترکیه دو گزینه متمایز برای کسانی است که به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد رو به رشد این کشور هستند. در حالی که هر دو گزینه فرصت‌هایی برای سرمایه گذاری و رشد دارند، تفاوت‌های مهمی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در نظر گرفته شود.

یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه این است که می‌تواند ابزاری نسبتاً غیرفعال برای کسب بازده سرمایه‌گذاری بدون نیاز به دخالت مستقیم در فعالیت‌های روزمره یک کسب‌وکار فراهم کند. با این حال، سرمایه گذاری در ترکیه به دلیل نوسانات بازار و نوسانات ارزی می تواند پرخطر باشد.

راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه مستلزم ایجاد یک سرمایه گذاری جدید از ابتدا است و به سطح بیشتری از مشارکت و تعهد نیاز دارد. این می‌تواند شامل توسعه یک طرح کسب و کار، به دست آوردن بودجه، استخدام کارمندان، و حرکت در چشم انداز نظارتی باشد. مزیت راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه این است که می تواند کنترل بیشتری بر جهت‌دهی و رشد شرکت و همچنین بالقوه بازده سرمایه گذاری بالاتری داشته باشد. با این حال، راه اندازی یک تجارت در ترکیه به دلیل موانع فرهنگی و زبانی و همچنین الزامات قانونی و مقرراتی می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام مقایسه سرمایه گذاری در ترکیه و راه اندازی کسب و کار در ترکیه، مهم است که چندین فاکتور از جمله تجربه، منابع مالی، تحمل ریسک و اهداف بلند مدت را در نظر بگیرید. سرمایه‌گذاران با تجربه در امور مالی و ترجیح سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال ممکن است برای سرمایه‌گذاری در ترکیه مناسب‌تر باشند، در حالی که کسانی که ذهنیت کارآفرینی دارند و تمایل به کنترل بیشتر بر سرمایه‌گذاری‌های خود دارند، ممکن است ترجیح دهند یک کسب‌وکار را شروع کنند.

ویزای سرمایه‌گذاری ترکیه

خرید یک کسب‌وکار، ملک، اخذ نمایندگی، خرید هتل و کارخانه، افتتاح حساب بانکی یا ثبت شرکت در ترکیه، به‌طورکلی منجر به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور خواهد شد. کسب این نوع از ویزا بدون سود و منفعت نخواهد بود برای مثال: اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه ظرف مدت ۳ تا ۶ ماه برای خود و خانواده‌تان، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و ۲۶ کشور حوزه شنگن، بهره‌مندی از خدمات درمانی و آموزشی رایگان برای همة افراد خانواده و شخص شما، عدم نیاز به حضور همیشگی شما در ترکیه، معافیت خدمت سربازی و امکان حفظ تابعیت اولیه را شامل می‌شود. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید و دید کاملی درباره شرایط سرمایه گذاری در ترکیه 2022 داشته باشید همین حالا با ما تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه‌گذاری

اگر بخواهیم به‌طورکلی این مبحث را جمع‌بندی کنیم باید بگوییم که شما با سرمایه‌گذاری در ترکیه آینده خود و خانواده‌تان را تأمین خواهید کرد؛ اما نه هر سرمایه‌گذاری. در ابتدای امر با یکی از کارشناسان و مشاورمان ما در گروه الماس ارتباط بگیرید تا تمامی راه‌های سرمایه‌گذاری را به شکل دقیق و ریز برای توضیح دهند تا با خیالی آسوده تصمیم بگیرید. خرید ملک، افتتاح حساب، راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ترکیه می‌تواند شما را به موفقیت و خوشبختی هر چه بیشتر نزدیک کند. با سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای که مناسب شخص شماست پاسپورت خود را ظرف مدت ۲ تا ۶ ماه دریافت کنید.

نوشتن دیدگاه