مهاجرت به ترکیه

تابه‌حال شده به فکر مهاجرت بیفتید؟ اصلاً دوست دارید تجربه مهاجرت را در زندگی داشته باشید؟ اگر دوست دارید، ترجیح می‌دهید انتخاب شما کدام کشور باشد؟ واقعیت این است که مهاجرت یک تغییر بسیار بزرگ در زندگی همه انسان‌هاست، خصوصاً اگر قرار باشد از کشور محل زندگی خود به کشوری دیگر بروید. فرهنگ جدید، زبان جدید، محل زندگی جدید، خانه و محل کار جدید، هر چیزی که تا امروز با آن بزرگ شده‌اید را باید پشت سر بگذارید و به یک محل ناشناخته و تجربه نشده بروید. مهاجرت به کشورهای خارجی به دلایل مختلفی انجام می‌شود؛ اما به‌طورکلی هدف هر فردی از مهاجرت ارتقا سطح کیفی و کمی زندگی خود و خانواده‌اش است. مهاجرت به ترکیه به دلیل سهل‌الوصول بودن شرایط اخذ اقامت نسبت به سایر کشور‌های غربی یا اروپایی برای ایرانیان بسیار پرطرفدار میباشد. سالانه جوانان بسیاری به امید یافتن شغل و زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می‌کنند. در دو دهه گذشته ترکیه یکی از پایدارترین اقتصاد‌های منطقه را داشته است؛ بنابراین سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به آن مشتاق‌اند. ترکیه از نظر موقعیت جغرافیایی یک کشور بین‌قاره‌ای است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیم دیگر آن در قاره اروپا قرار دارد. ازاین‌رو تنوع فرهنگی در این کشور بسیار گسترده بوده. از سویی دیگر داشتن شرایط آب‌وهوایی متعادل و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی توریست‌های خارجی را به‌سوی خود جذب می‌کند.

اداره مهاجرت ترکیه

اداره مهاجرت ترکیه

اداره مهاجرت یا Göç İdaresi (گوچ ادارسی)، سازمانی است که در ۲۰۱۳ به‌منظور رفاه هرچه بیشتر مهاجران تأسیس شد. این مجموعه به جهت اطلاع‌رسانی قوانین مهاجرتی، شرایط اخذ اقامت ترکیه، شرایط پناهندگی، آمار مهاجران خارجی در کشور و سایر اطلاعات مربوطه راه‌اندازی شد. www.goc.gov.tr آدرس وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت ترکیه است که به شش زبان فارسی، عربی، انگلیسی، آلمانی، ترکی و روسی خدماتی را ارائه می‌کند. وظیفه این نهاد اجرای قوانین مربوط به مهاجرت، صدور مجوز برای ورود یا خروج اتباع خارجی، اجرای سیاست‌های حمایتی بین‌المللی به شکل دائم و موقت برای مهاجران، صدور ویزا و سایر موارد اقامتی است. در مقابل همه‌ی پناهندگان و مهاجران باید طبق قوانین و مقررات این سازمان عمل کنند. چهار استان مهم ترکیه همانند: استانبول، آنکارا، ازمیر و بورسا دارای شعب اصلی اداره مهاجرت هستند.

قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه ۲۰۲۲

یکی از مواردی که به مهاجران خارجی امکان اخذ ویزا و اقامت ترکیه را می‌داد اجاره یا خرید ملک بوده است. طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۲۲ توسط اداره مهاجرت ترکیه اعلام شد امکان اعطای ویزا یا اقامت در ترکیه با اجاره ملک وجود ندارد و این قانون چندساله لغو شد. از سوی دیگر حتی با خرید ملک در محله‌هایی نظیر: بشیکتاش، فاتیح، شیشلی، شیله، عمرانیه، زیتون بورنو، توزلا، بی‌اغلو و چندین منطقه دیگر امکان اخذ اقامت وجود ندارد. اگر شما هم قصد دریافت اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را داشتید باید به دنبال راه‌حل دیگری برای اخذ پاسپورت و کارت کیملیک خود باشید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در گروه الماس ارتباط بگیرید.

اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه

اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه

شاید لازم باشد در ابتدا توضیح کوتاهی برای درک بهتر اقامت و شهروندی یک کشور خارجی بپردازیم. اقامت‌داشتن به معنای دارابودن تمامی امتیازات و اختیارات یک شهروند عادی نیست. بلکه شما به‌عنوان یک تبعه خارجی می‌توانید به تحصیل، اشتغال یا زندگی در کشور مقصد بپردازید. شهروند رسمی می‌تواند از تمامی حقوق رسمی بهره‌مند شود برای مثال امکان‌داشتن شغل دولتی یا شرکت در انتخابات رسمی کشور برایش ممکن است. شهروندی یک جایگاه رسمی است که منجر به داشتن تابعیت و گذرنامه می‌شود. خرید یک ملک  حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار دلار یکی از آسان‌ترین و راحت‌ترین روش‌های دریافت کارت شهروندی در ترکیه است. این روش باعث می‌شود تا شما ظرف مدت دو ماه به‌عنوان شهروند رسمی ترکیه به جامعه معرفی شوید. با داشتن کارت شهروندی در ترکیه می‌توانید به ۱۰۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

اخذ اقامت ترکیه

ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای ۹۰ روز می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این بازدهی زمانی معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کفایت می‌کند، اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور را داشته باشند، می بایست نسبت به دریافت اقامت از اداره‌ی مهاجرت اقدام نمایند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است.

اولین شرط برای اخذ اقامت ترکیه داشتن پاسپورت معتبری است که حداقل یک سال و نیم اعتبار داشته باشد. در مرحله بعدی می‌توانید از طریق چهار روش مختلف پاسپورت این کشور را تهیه کنید. روش اول اخذ ویزا و پاسپورت از طریق کار و تخصص است. روش دوم تحصیل در کشور ترکیه است که شما در این روش باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید. سومین راه که به گوش خیلی‌ها آشنا به نظر می‌رسد، خرید ملک در یکی از مناطق ترکیه است. چهارمین روش، سرمایه‌گذاری است که شما باید شرکتی را در این کشور به ثبت برسانید یا کسب‌وکار مخصوص به خود را راه‌اندازی کنید. البته با افتتاح حساب و سپرده بانکی هم پاسپورت ترکی خود را دریافت خواهید کرد. اگر به دنبال روشی کم‌ریسک برای اخذ اقامت در ترکیه هستید بهتر است با یکی از مشاورین ما در ایران یا ترکیه گفت‌وگو فرمایید.

ویزای کار ترکیه

اگر به زبان ترکی آشنا هستید یا تسلط کافی به این زبان را دارید می‌توانید از طریق تخصص خود برای گرفتن ویزا اقدام کنید. پس از قبول‌شدن در مرحله اول و گرفتن مجوز از سوی پزشک شما با بیمه SGK شروع به کار خواهید کرد و درآمد و امنیت شغلی خوبی خواهید داشت. برای مثال مهندسان در ترکیه درآمد ماهانه‌ای بالغ بر ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان دارند. اگر در قالب یک کارگر ساده یا گارسون یک مجموعه استخدام شوید ماهانه ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان حقوق خواهید گرفت. اگر به شکل سیاه و غیرقانونی وارد بازار کار شوید، در صورت محرز شدن این عمل، ظرف دو روز به ایران دیپورت خواهید شد. به شکلی که حتی فرصت جمع‌کردن وسایل ابتدایی خود را هم نخواهید داشت؛ بنابراین برای اخذ این نوع از ویزا با متخصصان و کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

در صورت اشتغال در خاک ترکیه اخذ کارت اعتباری برای متقاضی امکان پذیرمی‌باشد. طبق قوانین ترکیه خارجیها می توانند بدون داشتن مشارکت با یک فرد ترک اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه نموده و صددرصد سهام شرکت ثبت شده به نام خود را به صورت کاملا قانونی مالک باشند. پس از ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اجازه کار قادر به دریافت اقامت یکساله شده و پس از پایان این یکسال دوبار دیگر به مدت دو سال این اقامت تمدید می شود و در مجموع پس از پنج سال اقامت و فعال بودن شرکت میتوانند درخواست اقامت دائم نموده و پاسپورت و شناسنامه ترک دریافت کنند.

اقامت تحصیلی ترکیه

ترکیه از نظر سطح کیفی و معتبر بودن کالج و دانشگاه‌ها رتبهٔ خوبی در سطح جهانی دارد و سالانه مهاجران خارجی زیادی برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. یکی از راه‌های اخذ ویزا در ترکیه مربوط به بخش تحصیل است. افراد در ابتدا ویزای تحصیلی گرفته و پس از اتمام دورهٔ آن برای ویزای کاری اقدام می‌کنند. شرط ورود به دانشگاه‌های ترکیه پذیرش در یکی از این واحدهاست اگر تمایل دارید در دانشگاه‌های دولتی تحصیل کنید ابتدا باید در آزمون یوس شرکت کنید و پس از قبول‌شدن در آن پذیرش خواهید شد. البته امکان‌ پذیرش در دانشگاه‌های غیردولتی هم وجود دارد. وقتی شما به‌عنوان یک دانشجو در ترکیه پذیرفته شدید اقامت شما از سوی دولت تأیید می‌گردد.

وکیل مهاجرت در ترکیه

مهاجرت‌کردن یک تصمیم مهم و تأثیرگذار است. در نتیجه برای پذیرفته‌شدن در یک کشور خارجی باید تمام تلاش خود را کنید تا بتوانید در این آزمون سربلند بیرون بیایید. توجه داشته باشید که قبول‌شدن در این آزمون کار ساده‌ای نیست و اگر مردود شوید برای مدتی امکان شرکت در این تورنمنت را از دست خواهید داد؛ بنابراین باید از یک متخصص کمک بگیرید. همهٔ افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند به وکیل مهاجرتی نیاز ندارند؛ اما داشتن وکیل مهاجرتی می‌تواند مهر تأییدی بر پذیرش کشور مقصد باشد. در برخی شرایط افراد باید یک وکیل متخصص را به‌عنوان نماینده خود به سازمان امور مهاجرتی معرفی کنند تا کارهای مربوط به اخذ اقامت، پاسپورت و سایر موارد را انجام دهد. بهترین وکیل‌های مهاجرتی ترکیه را از الماس گروپ بخواهید.

وکیل‌های مهاجرتی در ترکیه در واقع وکلای تأیید شده از جانب کشور ترکیه هستند. هر کشوری قوانین مخصوصی را نسبت به مهاجران دارد. در نتیجه برای گرفتن اقامت یا اخذ شهروندی می‌بایست از طریق یک وکیل که با قوانین و قواعد آن کشور آشنا است، اقدام کنید. وکلای مهاجرتی در ترکیه می‌توانند بهترین مشاوره‌ها را برای نوع سرمایه‌گذاری،  اقامت،  انتخاب محل سکونت و اشتغال به شما بدهند. این افراد روند پیچیده اخذ شهروندی و اقامت را برایتان طی می‌کنند و شما با خاطری آسوده و کمترین ریسک به ترکیه سفر خواهید کرد. اگر به دنبال وکیلی قابل‌اعتماد و کاربلد هستید درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن گروه الماس با شما ارتباط بگیرند.

راه‌های مهاجرت به ترکیه

راه‌های مهاجرت به ترکیه

ترکیه نزدیک‌ترین کشور اروپایی به ایران است که راه‌های متفاوتی برای اخذ اقامت یا دریافت کارت شهروندی دارد. ازاین‌رو ایرانیان زیادی تمایل دارند تا به این کشور مهاجرت کنند. برای اینکه بتوانید در ترکیه اقامت داشته باشید، کافی است یکی از روش‌هایی که بررسی می‌کنیم را انتخاب کنید. آشناترین روش برای مهاجرت به ترکیه خرید ملک است که شرایط مخصوص به خود را دارد. ازدواج‌کردن با یک تبعه ترکیه‌ای روش دیگر یا ممکن است آسان‌ترین شیوه برای کسب اقامت و مهاجرت باشد. روش سوم سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت یا کسب‌وکار شخصی است. روش چهارم مهاجرت شما به‌قصد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه‌های ترکیه انجام بگیرد. آخرین روش که ممکن است پرریسک‌ترین روش باشد، پناهنده شدن است. اگر برای انتخاب روشی که مناسب شماست نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از راه‌های دریافت اقامت و کارت شهروندی در ترکیه است. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در این کشور، ۲۵۰۰۰۰ دلار است. آن هم به این شرط که ملکتان را تا ۳ سال به فروش نرسانید. هرچند امکان سرمایه‌گذاری با مبلغ ۱۵۰۰۰۰ دلار هم ممکن است؛ اما این امر تنها معطوف به پروژه‌های به‌خصوص است. در روش دیگر امکان خرید ملک به ارزش ۶۰۰۰۰ دلار نیز وجود دارد؛ اما این روش تنها اقامت موقت ترکیه را برایتان به ارمغان می‌آورد و شما نمی‌توانید اقامت دائم داشته باشید. در این حالت ویزای گردشگری برایتان صادر خواهد شد. مشاورین الماس می‌توانند بهترین‌ها را برای خرید ملک در ترکیه به شما معرفی کنند.

یکی از راه های مطمئن اخذ اقامت ترکیه، از طریق خرید ملک و ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری می‌باشد، ما از شروع کار تا پایان اخذ اقامت در کنارتان هستیم. با خرید ملک به صورت قطعی می‌توانید اقامت خود را اخذ نمایید.

در حال حاضر کسانی که در ترکیه باهرقیمتی ملک خریداری می نمایند می‌توانند درخواست اقامت 2ساله داده و بصورت سالانه اقامت خود را تمدید نمایند. اقامت هایی که در نتیجه خریداری ملک صادر شده باشد ، در صورتی که تا مدت زمان پنج سال ملک خرید شده فروخته نشود این اقامت تا پایان پنج سال سالانه تمدید شده و پس از آن می توان برای اقامت دائم در این کشور درخواست مجوز نمود. همچنین با داشتن پنج سال اقامت دائم می توان برای دریافت تبعیت ترکیه اقدام نمود که اگر پس از طی مراحل اداری و قانونی پاسخ به این درخواست مثبت باشد شخص دیگر شهروند رسمی کشور ترکیه خواهد شد و می تواند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار شود.

اما اقامت هایی که بر روی اجاره نامه گرفته میشوند، از نوع اقامت های توریستی میباشند و در صورت تمدید نیز به صورت سابقه جهت دریافت تابعیت ترکیه محسوب نمیشوند و فقط به شما اجازه اقامت کوتاه مدت را میدهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

ترکیه کشوری است که به دلیل فضای مناسب سرمایه گذاری، سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. یکی از جذاب ترین جنبه های سرمایه گذاری در ترکیه، فرصتی است که به خارجی ها برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می دهد. ترکیه با موقعیت استراتژیک، میراث فرهنگی غنی و پتانسیل اقتصادی گسترده، مقصدی محبوب برای کسانی است که می خواهند علایق تجاری خود را گسترش دهند و از استاندارد زندگی بالایی برخوردار شوند.

دولت ترکیه چندین برنامه را برای تشویق خارجی ها به سرمایه گذاری در این کشور ارائه کرده است. یکی از محبوب ترین برنامه ها برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد با سرمایه گذاری در این کشور تابعیت ترکیه را دریافت کنند. این برنامه سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان از جمله چین، روسیه و خاورمیانه جذب کرده است.

برنامه شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری چندین گزینه سرمایه گذاری از جمله املاک، اوراق قرضه و سهام را ارائه می دهد. رایج ترین گزینه املاک و مستغلات است که در آن سرمایه گذاران می توانند ملکی به ارزش حداقل 250000 دلار خریداری کنند. این سرمایه گذاری باید حداقل به مدت سه سال نگهداری شود و ملک نباید در این مدت فروخته شود.

گزینه دیگر سرمایه گذاری در یک تجارت ترکیه یا راه اندازی یک تجارت جدید یا کسب و کار در ترکیه است که باید حداقل 50 شهروند ترکیه را استخدام کند. مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز برای این گزینه 500000 دلار است و کسب و کار باید حداقل برای سه سال عملیاتی باشد.

سرمایه گذاران همچنین می توانند در اوراق قرضه دولتی یا بازار سهام ترکیه سرمایه گذاری کنند. مبلغ سرمایه گذاری برای این گزینه 500000 دلار است و سرمایه گذاری باید حداقل برای سه سال نگه داشته شود.

پس از انجام سرمایه گذاری، سرمایه گذاران می توانند برای شهروندی ترکیه اقدام کنند. این روند معمولاً شش تا هشت ماه طول می کشد و سرمایه گذار باید شرایط خاصی را انجام دهد، از جمله گذراندن یک بررسی امنیتی و اثبات توانایی خود برای حمایت از خود و خانواده خود در ترکیه.

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه مزایای متعددی دارد. اول اینکه به سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون نیاز به مجوز اقامت در ترکیه زندگی، کار و تحصیل کنند. دوم، دسترسی به بازار وسیع ترکیه را که بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر استراتژیک بین اروپا، آسیا و خاورمیانه قرار دارد، فراهم می کند. سوم، کیفیت زندگی بالایی را با دسترسی به مراقبت های بهداشتی، آموزشی و امکانات فرهنگی عالی ارائه می دهد.

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه نیاز به هزینه‌های زیاد یا دارایی نقدی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت ترکیه و کمک به دولت ندارید. شما فقط باید ثابت کنید که مالک یک ملک هستید یا کسب‌وکار دارید که می‌تواند منبعی برای تأمین زندگی شما در کشور ترکیه باشد.

افراد تحت تکفل شما (مثل همسر و فرزندان تحت تکفل) هم می‌توانند پس از دریافت مجوز اقامت، برای دریافت ویزای خانوادگی درخواست دهند. مجوز موقتی که برای مهاجرت به ترکیه داده می‌شود حداکثر دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. البته تمدید این اجازه اقامت مشروط به نگه‌داشتن کسب‌وکار یا ملک در ترکیه است. همچنین باید حداقل ۱۸۴ روز در سال در کشور اقامت کنید. به دولت ملایت دهید و درآمد کافی هم داشته باشید.

 فرد مهاجر و وابستگان هم می‌توانند بعد از هشت سال اقامت قانونی، برای اجازه اقامت طولانی‌مدت درخواست دهند که این اقامت به مهاجران اجازه می‌دهد به طور نامحدود در کشور زندگی کنند. اداره مهاجرت ترکیه برای واجد شرایط بودن افراد مشخص کرده است که متقاضی باید در سه سال گذشته هیچ‌گونه کمک اجتماعی از نهادهای دولتی دریافت نکرده باشد، منابع مالی کافی و پایدار داشته باشد و سابقه کیفری آن فرد هم پاک باشد. به‌جای اجازه اقامت طولانی‌مدت، پس از تنها پنج سال اقامت قانونی با وقفه کلی کمتر از شش ماه، می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید. علاوه بر این، برای اثبات توانایی خود در صحبت‌کردن به زبان ترکی، باید در مصاحبه شرکت کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه

الزامات مهم برای مهاجرت به ترکیه هم شامل موارد زیر است:

 • اعلامیه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت (که در فرم درخواست ذکر شده است؛ اداره مهاجرت استانبول یا اداره مرجع دیگر ممکن است مدارک پشتیبانی را درخواست کند).
 • سند رسمی در مورد مالکیت متقاضی بر ملک داخل کشور ترکیه (در صورت وجود).
 • دعوت‌نامه یا اسنادی ازاین‌قبیل که توسط باید شخص یا شرکت‌هایی که معرف فرد برای حضور در کشور هستند نوشته شود (در صورت وجود)
 • بیمه درمانی معتبر با سند تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در چارچوب قراردادهای تامین اجتماعی دوجانبه یا ارائه سند صادر شده توسط موسسه تامین اجتماعی یا سندی در مورد درخواست ارائه شده به موسسه تامین اجتماعی که تحت پوشش عمومی قرار می گیرد. این بیمه باید بیمه درمانی یا بیمه درمانی خصوصی باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

مدارکی که برای مهاجرت به ترکیه در سایت اداره مهاجرت ترکیه نوشته شده است و همه متقاضیان باید همراه خود داشته باشند، شامل موارد زیر است:

 • اصل و فتوکپی پاسپورت
 • مدارک اثبات درآمد
 • چهار عکس در اندازه پاسپورت
 • مدارک خرید ملک (در صورت وجود)
 • دعوت‌نامه توسط شرکت (در صورت وجود)
 • مدارک بیمه سلامت
 • اصل یا کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • اصل یا کپی گواهی شده شناسنامه (در صورت وجود)

مزایای پاسپورت و مهاجرت به ترکیه

شهروندان ترکیه‌ای می‌توانند به ۱۰۵ کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی وارد شوند. کشورهایی که در این لیست قرار دارند کشورهایی از جمله آسیای جنوب شرقی، ژاپن و کره جنوبی است. همچنین حق زندگی و کار در ترکیه همیشه برای افرادی که توانسته‌اند اقامت ترکیه را دریافت کنند وجود دارد. علاوه بر این دسترسی به مزایای آموزشی و بهداشتی و خرید ملک بدون محدودیت هم برای اقامت موقت وجود دارد.

مزایای اقامت دائم هم شامل مواردی مثل دسترسی به سیستم مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی، حق زندگی و کار در ترکیه بدون محدودیت زمانی است.

درباره کشور ترکیه

درباره کشور ترکیه

جمهوری ترکیه یک کشور بین‌قاره‌ای است که در تقاطع بین اروپا و آسیا واقع شده است و در سراسر شبه‌جزیره آناتولی و تراکیا تا منطقه بالکان امتداد دارد. از شمال شرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، از شمال با ایران و آذربایجان و با آب‌های سرزمینی روسیه در دریای سیاه، از شمال غربی با بلغارستان و یونان، از غرب با جزایر یونانی دریای اژه همسایه است. همچنین مرز مشترک ترکیه در جنوب هم با آب‌های قبرس، دریای مدیترانه و سوریه و عراق در جنوب شرقی مشخص شده است.

ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک خود که بین اروپا و آسیا و همچنین بین سه دریا واقع شده است، یک چهارراه تاریخی بین فرهنگ‌ها و تمدن‌های شرقی و غربی است. قلمرو آن خانه چندین تمدن بزرگ مانند امپراتوری ایران، یونان باستان، امپراتوری روم، امپراتوری بیزانس و امپراتوری عثمانی و ... را به خود دیده است و فرهنگ و تاریخی حیرت‌انگیز دارد. خشت، خشت آجر‌ها و سنگ بناهایی که در شهرها و کشورهای مختلف ترکیه امروز سرپاست در بخشی از تاریخ و هویت جهان امروز سهم دارد.

۸۰ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. اصلی این کشور را آنکارا می‌دانند، هرچند که پایتخت دوم، پرجمعیت‌ترین شهر و همچنین مرکز مالی، فرهنگی و تجاری ترکیه استانبول است. زبان رسمی آن ترکی و واحد پول رسمی آن لیر ترکیه (TRY) است. افرادی که مهاجرت به ترکیه را انتخاب می‌کنند و می‌توانند با انجام شرایط اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند، می‌توانند با استفاده از پاسپورت خود به ۱۰۵ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

جمع‌بندی پایانی مهاجرت به ترکیه

 

درباره کشور ترکیه و شرایط مهاجرت به ترکیه با شما صحبت کردیم. اگر به هر دلیلی می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها را کرده‌اید. ترکیه کشوری بافرهنگی غنی و پرثمر است که غرابت و نزدیکی بسیار زیادی با فرهنگ و آداب‌ورسوم ایرانی هم دارد. با‌این‌حال برای مهاجرت به ترکیه و شروع این سفر حیاتی، بهتر است بی‌گدار به آب نزنید. ما در الماس گروپ همراه شما هستیم تا مسیر تاریک مهاجرت به ترکیه را روشن کنیم. هر جای این مسیر و راه که نیاز به چراغی داشتید تا جاده را ببینید، تیم الماس گروپ کنار شماست تا با استفاده از تجربه و تخصصی که در این راه دارد، مسیر را روشن کند. به خانواده ما در الماس گروپ بپیوندید.

نوشتن دیدگاه