تابه‌حال شده به فکر مهاجرت بیفتید؟ اصلاً دوست دارید تجربه مهاجرت را در زندگی داشته باشید؟ اگر دوست دارید، ترجیح می‌دهید انتخاب شما کدام کشور باشد؟ واقعیت این است که مهاجرت یک تغییر بسیار بزرگ در زندگی همه انسان‌هاست، خصوصاً اگر قرار باشد از کشور محل زندگی خود به کشوری دیگر بروید. فرهنگ جدید، زبان جدید، محل زندگی جدید، خانه و محل کار جدید، هر چیزی که تا امروز با آن بزرگ شده‌اید را باید پشت سر بگذارید و به یک محل ناشناخته و تجربه نشده بروید. بله، مهاجرت واقعاً همین‌قدر می‌تواند ترسناک و غیرقابل‌تصور باشد. بااین‌حال هنوز هم راه‌‌ها و روش‌هایی وجود دارد که این غول بی‌شاخ‌ودم را کمی مهربان‌تر و خوش‌سیما‌تر کند. شاید اگر بخواهیم اولین راه را بگوییم، این باشد که سراغ کشورها و فرهنگ‌هایی بروید که به محل زندگی و فرهنگ شما نزدیک‌تر است. احتمالاً مهاجرت به ترکیه بهترین گزینه محسوب شود. ترکیه کشوری است که ایرانی‌ها به چشم حیاط‌خلوتی به آن نگاه می‌کنند که می‌توانند همه خستگی‌ها، مشکلات و ناکامی‌ها و فشارها را رها کنند و برای تجربه داشتن چند روز آرام به آن سفر کنند. خب این حیاط‌خلوت قشنگ و نقلی جای بدی برای مهاجرت هم نیست! با همه این اوصاف، دوست دارید شرایط مهاجرت به ترکیه و هزینه مهاجرت به ترکیه را هم بدانید؟ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا به همه سؤال‌ها پاسخ دهیم.

ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای ۹۰ روز می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این بازدهی زمانی معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کفایت می‌کند، اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور را داشته باشند، می بایست نسبت به دریافت اقامت از اداره‌ی مهاجرت اقدام نمایند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است.

در کنار این شرط، دولت ترکیه برای تشویق مردم سایر کشورها به سرمایه‌گذاری در این کشور، در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت به کسانی که ملکی را خریداری مینمایند، اقامت یک ساله اعطا کند. البته این مدت زمان بعدها در سال ۲۰۱۷ به دو سال افزایش یافت.

دولت ترکیه با تغییر بعضی از قوانین مهاجرتی، شرایط کسب شهروندی این کشور برای اتباع خارجی را آسان‌تر کرده است.متقاضیان پیش از این میبایست املاکی به ارزش حداقل یک میلیون دلار خریداری می نمودندتا بتوانند شهروندی ترکیه را کسب نمایندکه حالا این رقم به یک چهارم یعنی ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است.که باخرید یک ملک کل اعضای خانواده میتوانند شهروندی ترکیه را کسب نمایند.پس از اخذ اقامت ترکیه امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا و یورو و لیر و ... وجود دارد.

 در صورت اشتغال در خاک ترکیه اخذ کارت اعتباری برای متقاضی امکان پذیرمی‌باشد. طبق قوانین ترکیه خارجیها می توانند بدون داشتن مشارکت با یک فرد ترک اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه نموده و صددرصد سهام شرکت ثبت شده به نام خود را به صورت کاملا قانونی مالک باشند. پس از ثبت شرکت در ترکیه و دریافت اجازه کار قادر به دریافت اقامت یکساله شده و پس از پایان این یکسال دوبار دیگر به مدت دو سال این اقامت تمدید می شود و در مجموع پس از پنج سال اقامت و فعال بودن شرکت میتوانند درخواست اقامت دائم نموده و پاسپورت و شناسنامه ترک دریافت کنند.

دارندگان گذرنامه ترکیه مجازند بدون داشتن ویزا به بیش از104 کشور جهان سفر کنند

چرا باید الماس گروپ را انتخاب کرد؟

سابقه بالا

در امور مهاجرت ترکیه

مقرون به صرفه

تنها با مبلغ ۲۵۰۰ لیر ترکیه

انجام کلیه امور مهاجرتی و شهروندی در ترکیه

(اخذ اقامت ترکیه، گواهینامه ترکیه،،...)

 یکی از راه های مطمئن اخذ اقامت ترکیه، از طریق خرید ملک و ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری می‌باشد، ما از شروع کار تا پایان اخذ اقامت در کنارتان هستیم. با خرید ملک به صورت قطعی می‌توانید اقامت خود را اخذ نمایید.

در حال حاضر کسانی که در ترکیه باهرقیمتی ملک خریداری می نمایند می‌توانند درخواست اقامت 2ساله داده و بصورت سالانه اقامت خود را تمدید نمایند. اقامت هایی که در نتیجه خریداری ملک صادر شده باشد ، در صورتی که تا مدت زمان پنج سال ملک خرید شده فروخته نشود این اقامت تا پایان پنج سال سالانه تمدید شده و پس از آن می توان برای اقامت دائم در این کشور درخواست مجوز نمود. همچنین با داشتن پنج سال اقامت دائم می توان برای دریافت تبعیت ترکیه اقدام نمود که اگر پس از طی مراحل اداری و قانونی پاسخ به این درخواست مثبت باشد شخص دیگر شهروند رسمی کشور ترکیه خواهد شد و می تواند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار شود.

اما اقامت هایی که بر روی اجاره نامه گرفته میشوند، از نوع اقامت های توریستی میباشند و در صورت تمدید نیز به صورت سابقه جهت دریافت تابعیت ترکیه محسوب نمیشوند و فقط به شما اجازه اقامت کوتاه مدت را میدهند.

درباره کشور ترکیه

جمهوری ترکیه یک کشور بین‌قاره‌ای است که در تقاطع بین اروپا و آسیا واقع شده است و در سراسر شبه‌جزیره آناتولی و تراکیا تا منطقه بالکان امتداد دارد. از شمال شرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، از شمال با ایران و آذربایجان و با آب‌های سرزمینی روسیه در دریای سیاه، از شمال غربی با بلغارستان و یونان، از غرب با جزایر یونانی دریای اژه همسایه است. همچنین مرز مشترک ترکیه در جنوب هم با آب‌های قبرس، دریای مدیترانه و سوریه و عراق در جنوب شرقی مشخص شده است.

ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک خود که بین اروپا و آسیا و همچنین بین سه دریا واقع شده است، یک چهارراه تاریخی بین فرهنگ‌ها و تمدن‌های شرقی و غربی است. قلمرو آن خانه چندین تمدن بزرگ مانند امپراتوری ایران، یونان باستان، امپراتوری روم، امپراتوری بیزانس و امپراتوری عثمانی و ... را به خود دیده است و فرهنگ و تاریخی حیرت‌انگیز دارد. خشت، خشت آجر‌ها و سنگ بناهایی که در شهرها و کشورهای مختلف ترکیه امروز سرپاست در بخشی از تاریخ و هویت جهان امروز سهم دارد.

۸۰ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. اصلی این کشور را آنکارا می‌دانند، هرچند که پایتخت دوم، پرجمعیت‌ترین شهر و همچنین مرکز مالی، فرهنگی و تجاری ترکیه استانبول است. زبان رسمی آن ترکی و واحد پول رسمی آن لیر ترکیه (TRY) است. افرادی که مهاجرت به ترکیه را انتخاب می‌کنند و می‌توانند با انجام شرایط اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند، می‌توانند با استفاده از پاسپورت خود به ۱۰۵ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه نیاز به هزینه‌های زیاد یا دارایی نقدی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت ترکیه و کمک به دولت ندارید. شما فقط باید ثابت کنید که مالک یک ملک هستید یا کسب‌وکار دارید که می‌تواند منبعی برای تأمین زندگی شما در کشور ترکیه باشد.

افراد تحت تکفل شما (مثل همسر و فرزندان تحت تکفل) هم می‌توانند پس از دریافت مجوز اقامت، برای دریافت ویزای خانوادگی درخواست دهند. مجوز موقتی که برای مهاجرت به ترکیه داده می‌شود حداکثر دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. البته تمدید این اجازه اقامت مشروط به نگه‌داشتن کسب‌وکار یا ملک در ترکیه است. همچنین باید حداقل ۱۸۴ روز در سال در کشور اقامت کنید. به دولت ملایت دهید و درآمد کافی هم داشته باشید.

 فرد مهاجر و وابستگان هم می‌توانند بعد از هشت سال اقامت قانونی، برای اجازه اقامت طولانی‌مدت درخواست دهند که این اقامت به مهاجران اجازه می‌دهد به طور نامحدود در کشور زندگی کنند. اداره مهاجرت ترکیه برای واجد شرایط بودن افراد مشخص کرده است که متقاضی باید در سه سال گذشته هیچ‌گونه کمک اجتماعی از نهادهای دولتی دریافت نکرده باشد، منابع مالی کافی و پایدار داشته باشد و سابقه کیفری آن فرد هم پاک باشد. به‌جای اجازه اقامت طولانی‌مدت، پس از تنها پنج سال اقامت قانونی با وقفه کلی کمتر از شش ماه، می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید. علاوه بر این، برای اثبات توانایی خود در صحبت‌کردن به زبان ترکی، باید در مصاحبه شرکت کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه

الزامات مهم برای مهاجرت به ترکیه هم شامل موارد زیر است:

 • اعلامیه در مورد منابع مالی کافی و پایدار برای مدت اقامت (که در فرم درخواست ذکر شده است؛ اداره مهاجرت استانبول یا اداره مرجع دیگر ممکن است مدارک پشتیبانی را درخواست کند).
 • سند رسمی در مورد مالکیت متقاضی بر ملک داخل کشور ترکیه (در صورت وجود).
 • دعوت‌نامه یا اسنادی ازاین‌قبیل که توسط باید شخص یا شرکت‌هایی که معرف فرد برای حضور در کشور هستند نوشته شود (در صورت وجود)
 • بیمه درمانی معتبر با سند تسهیل کننده خدمات درمانی در ترکیه در چارچوب قراردادهای تامین اجتماعی دوجانبه یا ارائه سند صادر شده توسط موسسه تامین اجتماعی یا سندی در مورد درخواست ارائه شده به موسسه تامین اجتماعی که تحت پوشش عمومی قرار می گیرد. این بیمه باید بیمه درمانی یا بیمه درمانی خصوصی باشد.

ملیت‌های محدود

خوشبختانه هیچ ملیتی برای مهاجرت به ترکیه به طور رسمی محدودیت ندارد. همچنین کشور ترکیه تابعیت دوگانه افراد را قبول دارد و متقاضیان مهاجرت می‌توانند با حفظ تابعیت اول خود،‌برای اخذ تابعیت ترکیه هم اقدام کنند.

مدارک موردنیاز جهت ارائه به اداره مهاجرت استانبول

مدارکی که برای مهاجرت به ترکیه در سایت اداره مهاجرت ترکیه نوشته شده است و همه متقاضیان باید همراه خود داشته باشند، شامل موارد زیر است:

 • اصل و فتوکپی پاسپورت
 • مدارک اثبات درآمد
 • چهار عکس در اندازه پاسپورت
 • مدارک خرید ملک (در صورت وجود)
 • دعوت‌نامه توسط شرکت (در صورت وجود)
 • مدارک بیمه سلامت
 • اصل یا کپی گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • اصل یا کپی گواهی شده شناسنامه (در صورت وجود)

مزایای پاسپورت و مهاجرت به ترکیه

شهروندان ترکیه‌ای می‌توانند به ۱۰۵ کشور بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی وارد شوند. کشورهایی که در این لیست قرار دارند کشورهایی از جمله آسیای جنوب شرقی، ژاپن و کره جنوبی است. همچنین حق زندگی و کار در ترکیه همیشه برای افرادی که توانسته‌اند اقامت ترکیه را دریافت کنند وجود دارد. علاوه بر این دسترسی به مزایای آموزشی و بهداشتی و خرید ملک بدون محدودیت هم برای اقامت موقت وجود دارد.

مزایای اقامت دائم هم شامل مواردی مثل دسترسی به سیستم مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی، حق زندگی و کار در ترکیه بدون محدودیت زمانی است.

جمع‌بندی پایانی

درباره کشور ترکیه و شرایط مهاجرت به ترکیه با شما صحبت کردیم. اگر به هر دلیلی می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید، یکی از بهترین انتخاب‌ها را کرده‌اید. ترکیه کشوری بافرهنگی غنی و پرثمر است که غرابت و نزدیکی بسیار زیادی با فرهنگ و آداب‌ورسوم ایرانی هم دارد. با‌این‌حال برای مهاجرت به ترکیه و شروع این سفر حیاتی، بهتر است بی‌گدار به آب نزنید. ما در الماس گروپ همراه شما هستیم تا مسیر تاریک مهاجرت به ترکیه را روشن کنیم. هر جای این مسیر و راه که نیاز به چراغی داشتید تا جاده را ببینید، تیم الماس گروپ کنار شماست تا با استفاده از تجربه و تخصصی که در این راه دارد، مسیر را روشن کند. به خانواده ما در الماس گروپ بپیوندید.

اقامت ترکیه با تمام هزینه های دولتی (دارائی، ترجمه،...) بعلاوه‌ی بیمه درمانی یکساله و دستمزد وکیل برای شما تنها ۵ میلیون تومان هزینه خواد داشت.

برای این کار تنها پاسپورت با حداقل ۱۴ ماه اعتبار لازم می‌باشد و بلافاصله بعد از ورود شما به ترکیه انجام این امور قابل اجرا خواهند بود.

(مابقی مدارک در داخل ترکیه تهیه خواهند شد.)

توجه داشته باشید که کلیه این اقامت ها یکساله می‌باشند . در پایان هرسال قابل تمدید خواهند بود.