اخذ پاسپورت ترکیه

با توجه به آخرین تحقیقات، برنامه شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری یکی از بهترین برنامه های سرمایه گذاری در دنیاست، در مقایسه با این که چه چیزی سرمایه گذاری می‌کنید و در مقابل چه چیزی دریافت می‌کنید.

آیا شما قدرت و اعتبار پاسپورت ترکیه را می‌دانید؟

به کدام کشورها با پاسپورت ترکیه می‌شود بدون ویزا سفر کرد؟

و مزایای آن چیست؟

در این جا، ما اعتبار پاسپورت ترکیه را در بین کشورهای دنیا بررسی خواهیم کرد، دارنده پاسپورت ترکیه اجازه سفر به کدام کشورها را دارد و از مزایای پاسپورت ترکیه خواهیم گفت.

موقعیت استراتژیک ترکیه بین قاره اروپا و آسیا و نزدیکی به ایران باعث شده که اخذ شهروندی در این کشور موردتوجه متقاضیان ایرانی قرار بگیرد. هجوم بی‌سابقه ایرانیان برای زندگی در ترکیه، گواه همین موضوع است. فقط در نیمه اول سال ۲۰۲۰، ۱۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان از طریق برنامه اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه‌گذاری، برای شهروندی ترکیه درخواست داده‌اند!

شهروندان ایرانی با اخذ اقامت ترکیه به دنبال تحقق رویاهای خود در کشوری با پاسپورت قدرتمند هستند. اعتبار پایین و محدودیت‌های پاسپورت ایرانی باعث شده که سرمایه‌گذاران ایرانی نتوانند با بازارهای بین‌المللی در تعامل باشند. اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه بهترین فرصت است که آنها سرمایه‌گذاری بدون محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها را تجربه کنند.

اعتبار و ارزرش پاسپورت ترکیه

ارزش و اعتبار یک پاسپورت تا حد زیادی به تعداد کشورهایی بستگی دارد که می‌شود با آن پاسپورت بدون ویزا سفر کرد. به‌عبارت‌دیگر، برای ارزیابی ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه، باید رتبه پاسپورت ترکیه در میان پاسپورت‌های جهان و تعداد کشورهایی که می‌شود با پاسپورت ترکیه بدون ویزا سفر کرد را بررسی کرد.

طبق آخرین رتبه‌بندی در سال ۲۰۲۲، پاسپورت ترکیه در جایگاه ۳۸ دارد. اگر می‌خواهید ارزش و اعتبار پاسپورت این کشور را نسبت به پاسپورت ایرانی متوجه شوید، کافی است رتبه ۳۸ پاسپورت ترکیه را با رتبه ۹۰ پاسپورت ایرانی مقایسه کنید! کاملا مشخص است که چرا ایرانیان بسیاری در سال‌های گذشته برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کرده‌اند. علاوه بر این، شهروندان این کشور می‌توانند بدون ویزا به ۱۲۳ کشور جهان سفر کنند. درحالی‌که، این عدد با پاسپورت ایرانی به ۵۱ کشور کاهش پیدا می‌کند. همانطور که مشخص است، آزادی سفر با پاسپورت ترکیه به‌هیچ‌وجه قابل‌مقایسه با آزادی سفر با پاسپورت ایرانی نیست.

افزایش قدرت پاسپورت ترکیه را می توان به عوامل متعددی نسبت داد. اولا، ترکیه تلاش های قابل توجهی برای تقویت روابط دیپلماتیک خود با سایر کشورها انجام داده است. این امر منجر به امضای قراردادهای مختلفی شده است که به شهروندان ترکیه اجازه می دهد بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود به مقاصدی خاص سفر کنند. به عنوان مثال، در سال 2017، ترکیه توافقنامه لغو روادید با اوکراین را امضا کرد که به شهروندان ترکیه اجازه می دهد تا 90 روز بدون ویزا در اوکراین بمانند.

ثانیاً، ترکیه سرمایه گذاری های قابل توجهی در اقتصاد و زیرساخت های خود انجام داده است که به بهبود جایگاه آن در جامعه بین المللی کمک کرده است. این امر منجر به افزایش قدرت نرم این کشور شده است که به نوبه خود سفر شهروندان ترکیه به کشورهای دیگر را آسان کرده است.

در نهایت، ترکیه نیز پیشرفت های قابل توجهی در سیاست های مهاجرتی خود ایجاد کرده است که بازدید و اقامت خارجی ها را در این کشور آسان تر کرده است. این امر منجر به افزایش تعداد کشورهایی شده است که مایل به اعطای دسترسی بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود به شهروندان ترکیه هستند.

اعتبار پاسپورت ترکیه پیامدهای قابل توجهی برای شهروندان آن دارد. این بدان معنی است که آنها آزادی بیشتری برای سفر و کشف جهان دارند که می تواند به فرصت ها و تجربیات جدید منجر شود. همچنین به این معنی است که شهروندان ترکیه می توانند راحت تر با سایر کشورها تجارت کنند که می تواند به رونق اقتصاد ترکیه کمک کند.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که قدرت گذرنامه تنها عاملی نیست که تعیین می کند چقدر سفر برای دارندگان آن آسان است. عوامل دیگری مانند ثبات سیاسی، امنیت شخصی و شرایط اقتصادی نیز می‌توانند بر میزان آسانی سفر شهروندان به کشورهای دیگر تأثیر بگذارند. بنابراین، در حالی که قدرت پاسپورت ترکیه مهم است، تنها عاملی نیست که باید در ارزیابی سهولت سفر برای شهروندان ترکیه در نظر گرفته شود.

ارزش پاسپورت ترکیه در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است. این نتیجه تلاش های ترکیه برای تقویت روابط دیپلماتیک خود با سایر کشورها، سرمایه گذاری در اقتصاد و زیرساخت های خود و بهبود سیاست های مهاجرتی خود است. قدرت پاسپورت ترکیه پیامدهای قابل توجهی برای شهروندان آن دارد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که این تنها عاملی نیست که تعیین می‌کند تا چه حد برای شهروندان سفر به کشورهای دیگر آسان است.

با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها میتوان سفر کرد

طی چند سال گذشته، ترکیه و اتحادیه اروپا مذاکراتی را انجام داده‌اند که احتمال پیوستن آن به حوزه شنگن در چند سال آینده خیلی زیاد شده است. این موضوع می‌تواند ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه را چندبرابر کند. در حال حاضر، شهروندان + می‌توانند به بیش از ۱۲۰ کشور بدون ویزا سفر کنند؛ بنابراین، کشورهای زیادی در قاره‌های مختلف هستند که شهروندان ترکیه بدون نیاز به اخذ ویزا به آنها امکان سفر دارند. شیلی، فیلیپین، هنگ کنگ، کره جنوبی، آرژانتین و سنگاپور، تعدادی از این کشورها هستند؛ بی‌دلیل نیست که ایرانیان زیادی خواهان مهاجرت به ترکیه هستند.

این نکته را نیز از یاد نبرید که شما با دردست‌داشتن پاسپورت ترکیه، صاحب پاسپورت دوم معتبر می‌شود. ازآنجایی‌که این کشور شهروندی دوم را قبول دارد، تعداد زیادی از کشورها به درخواست شما برای اخذ ویزا پاسخ مثبت می‌دهند. پس نگران این نباشید که به چه کشورهایی نمی‌توانید بدون ویزا سفر کنید! شهروندان ترکیه بسیار راحت‌تر از شهروندان ایرانی ویزای شنگن می‌گیرند و به دور اروپا سفر می‌کنند.

چگونه می‌توان پاسپورت ترکیه را دریافت کنیم؟

کشور ترکیه جدیدا شرایط آسان‌تری برای شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه را در نظر گرفته است. چندی پیش شما برای دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه باید حداقل یک میلیون دلار هزینه می‌کردید. اما در حال حاضر با خرید خانه در ترکیه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار می‌توانید برای کل اعضای خانواده خود شهروندی ترکیه را کسب کنید.

پس از اخذ پاسپورت ترکیه کلیه حقوق شهروندی ترکیه برای شما در دسترس است. مانند تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های این کشور، افتتاح حساب‌های بانکی و حساب‌های ارزی دلاری، یورو و لیر و امکان تجارت بدون دغدغه با کشورهای دنیا. همچنین از خدمات درمانی کامل بهره خواهید برد.

گروه الماس گروپ با کادری مجرب آماده است در زمینه مهاجرت به ترکیه، دریافت شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه به شما مشاوره رایگان دهد و شما را در این مسیر مهاجرت همراهی کنید. لطفا از راه‌های زیر با ما در تماس باشید.

انواع پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه پاسپورت‌های متفاوتی را باتوجه‌به موقعیت اجتماعی و وضعیت سیاسی افراد صادر می‌کند. این پاسپورت‌ها رنگ‌های متفاوتی دارند که در زیر می‌بینید:

 • پاسپورت قرمز: مخصوص شهروندان ترکیه است و پاسپورتی عادی محسوب می‌شود.
 • پاسپورت خاکستری: برای مقاماتی است که در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خارج از کشور کار می‌کنند.
 • پاسپورت سبز: مقام‌های عالی‌رتبه سیاسی در پارلمان و اساتید دانشگاه از این پاسپورت استفاده می‌کنند.
 • پاسپورت سیاه: پاسپورت دیپلماتیک که برای مقامات کشوری مانند رئیس‌جمهور و ژنرال‌های ارتش صادر می‌شود.

شهروندان دارای پاسپورت قرمز یا عمومی هستند. هر کدام از شهروندان که موقعیت سیاسی و اجتماعی متفاوتی کسب کنند، امکان داشتن پاسپورتی با رنگ‌های دیگر را دارند. اگر شما بخواهید برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید، پاسپورت قرمز برایتان صادر می‌شود.

مزایای پاسپورت و شهروندی ترکیه

اولین سوالی که برای متقاضیان اخذ پاسپورت ترکیه پیش می‌آید، مزایای آن است. متقاضیان ایرانی از محدودیت‌های پاسپورت ایرانی خسته هستند و نمی‌خواهند اسیر شهروندی دوم یک کشور ضعیف‌تر شوند. به همین دلیل، مزایای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه باید به‌اندازه کافی ترغیب‌کننده باشد تا آنها مراحل درخواست شهروندی ترکیه را شروع کنند. در ادامه به بخشی از مزایای پاسپورت و شهروندی ترکیه اشاره کرده‌ایم:

 • اعتبار بالای پاسپورت ترکیه
 • سفر بدون ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور جهان
 • سهولت اخذ ویزای شنگن و آمریکا
 • تجارت کردن بدون محدودیت‌های تحریم
 • برخورداری از مزایای تامین اجتماعی و بیمه دولتی
 • تحصیل رایگان برای کودکان
 • اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه برای اعضای خانواده
 • افزایش شانس اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا (E2)

مهمترین مزیت اخذ پاسپورت ترکیه، امکان سفر به بیشتر کشورهای جهان با خیالی راحت است. پاسپورت ایرانی نه‌تنها محدودیت‌های زیادی برای سفرکردن دارد، بلکه احتمال ریجکتی درخواست ویزا نیز بالا است. برعکس، این دردسرها با پاسپورت ترکیه به حداقل می‌رسد. علاوه بر این، شهروندان شانس بسیار بالایی دارند که در آینده‌ای نزدیک، شهروند اتحادیه اروپا شوند. چه چیزی از این بهتر که بتوانید به ۲۶ کشور حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید؟

قوانین اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه ۲۰۲۲

چگونه می‌توانید شهروند ترکیه شوید؟ برای اینکه بتوانید شهروند شوید و پاسپورت این کشور را دریافت کنید، ۷ راه پیش رو دارید:

 • سرمایه‌گذاری با خرید ملک در ترکیه به مبلغ حداقل ۴۰۰ هزار دلار
 • سرمایه‌گذاری ثابت در ترکیه به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 • سپرده‌گذاری در بانک‌های ترکیه به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 • استخدام حداقل ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه
 • ثبت شرکت و استخدام ۵ شهروند ترکیه
 • ازدواج با شهروند ترکیه
 • استخدام در یک شرکت معتبر

طبق آخرین تغییرات در سال ۲۰۲۲، سرمایه‌گذاری در ترکیه و ازدواج با شهروند این کشور از راه‌های تضمین‌شده‌ای برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه هستند.

اخذ تابعیت ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه یعنی چه؟ آیا می‌توان تابعیت هر کشور دیگری را به دست آورد؟ شهروندان ایرانی، تابعیت ایرانی دارند. حالا برای اینکه بتوانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند و مانند شهروندان  از حقوق برابر برخوردار باشند، دولت ترکیه باید تابعیت مضاعف یا تابعیت دوم را قبول داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر، اگر برای کشوری اقدام کنید که تابعیت دوم را قبول ندارد، تمام زحمات شما از بین می‌رود! خوشبختانه دولت ترکیه تابعیت مضاعف را قبول دارد و شهروندان ایرانی می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی شهروندی این کشور زیبا را به دست آورند. خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور از سریع‌ترین راه‌های اخذ تابعیت ترکیه هستند.

شرایط تابعیت ترکیه

متقاضیان برای درخواست تابعیت ترکیه باید شرایطی را داشته باشند. مهمترین آن سن قانونی متقاضی اصلی است. افراد زیر ۱۸ سال یا افراد زیر سن قانونی نمی‌توانند برای برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنند. این افراد تنها در صورتی می‌توانند تابعیت ترکیه را اخذ کنند که تحت حمایت متقاضی اصلی قرار بگیرند. مثلا پدر یا مادر برای فرزندان درخواست تابعیت می‌دهد. از طرف دیگر، شرایط تابعیت ترکیه در هر برنامه‌ای متفاوت است.

شرایط تابعیت ترکیه در روش خرید ملک با شرایط تابعیت ترکیه در روش ازدواج با یک شهروند از آن کشور بسیار متفاوت است. متقاضیان باید روش اخذ شهروندی ترکیه را انتخاب کنند و بعد از آن شرایط هر کدام را بررسی کنند.

شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه با اخذ تابعیت ترکیه رابطه مستقیم دارد. اگر تابعیت ترکیه را نداشته باشید، چگونه می‌خواهید برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنید؟ پس در اولین اقدام باید تابعیت این کشور را اخذ کنید. بعد از آن است که می‌توانید برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام ‌کنید. در زیر پیش‌شرط‌های گرفتن پاسپورت ترکیه را می‌بینید:

 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری
 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک
 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق اجازه کار
 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

متقاضیان می‌توانند از هر کدام از این مسیرها که برای آنها مناسب است، تابعیت و پاسپورت ترکیه را اخذ کنند.

مدارک لازم برای پاسپورت ترکیه

متقاضیان شهروندی ترکیه از روش‌های مختلفی تابعیت این کشور را به دست می‌آورند. بااین‌حال، مدارک لازم برای پاسپورت ترکیه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد. شما به‌عنوان شهروند ترکیه، باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • شناسنامه ترکی یا فرم هویت موقت
 • یک عکس بیومتریک که کمتر از ۶ ماه گرفته شده
 • گواهی دانشجویی در صورت لزوم
 • پرداخت هزینه

این مدارک برای دریافت پاسپورت ترکیه کافی هستند. مدارکی مانند گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی سلامت جسمی، ارائه سند ازدواج و طلاق و اصل و کپی شناسنامه متقاضی اصلی و خانواده متقاضی اصلی از مدارکی هستند که در زمان درخواست اخذ تابعیت از شما گرفته می‌شوند.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

قبل از اینکه بخواهید به مراحل دریافت پاسپورت ترکیه فکر کنید، باید روش اخذ تابعیت ترکیه انتخاب شود. بعد از آن می‌توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید. مشاوران الماس گروپ می‌‌توانند در زمینه مراحل دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک به شما مشاوره دهند. اگر از طریق خرید ملک برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید، پاسپورت این کشور کمتر از 6 ماه در دستتان است. آنها شرایط شما را بررسی کرده و بهترین روش سرمایه‌گذاری را به شما پیشنهاد می‌دهند. بعد از آن یک لیستی از اسناد و مدارک موردنیاز به شما می‌دهند تا از طریق آن مدارک موردنیاز را آماده کنید و چیزی را از قلم نیندازید. در نهایت با اخذ شهروندی ترکیه می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.

اخذ پاسپورت ترکیه چند روز طول می‌کشد؟

مدت‌زمان اخذ پاسپورت دوم نکته بسیار مهمی است که متقاضی باید قبل از انتخاب برنامه اخذ شهروندی دوم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد. اگر بخواهید چند سال منتظر دریافت پاسپورت دوم یک کشور معتبر بمانید، فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهید. خوشبختانه دولت ترکیه به این موضوع توجهی ویژه‌ای دارد و تمام تلاش خود را می‌کند که در کمترین زمان پاسپورت را به دست متقاضی برساند.

مدت‌زمان اخذ پاسپورت ترکیه بستگی به روشی دارد که برای شهروندی ترکیه انتخاب می‌کند. در روش خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه، پاسپورت بین ۳۰ تا ۶۰ روز به دست شما می‌رسد. به‌عبارت‌دیگر، سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه سریع‌ترین مسیر برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه هستند.

هزینه پاسپورت ترکیه (قیمت پاسپورت ترکیه)

پس از اخذ تابعیت ترکیه، می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید. هزینه پاسپورت با اعتبار ۶ماهه، ۴۵ دلار است. این هزینه برای پاسپورت ترکیه با اعتبار ۱۰ساله، ۱۴۵ دلار می‌شود. بسیار مقرون‌به‌صرفه است که از همان ابتدا برای پاسپورت ۱۰ساله درخواست بدهید. به نظرتان شهروندان ترکیه برای صدور پاسپورت ۱۰ساله باید چند لیر پرداخت کنند؟

اگر بخواهید به لیر قیمت پاسپورت ترکیه را محاسبه کنید، هزینه دریافت پاسپورت در سال ۲۰۲۲، مبلغ ۱۴۷۸ لیر است. این هزینه برای صدور پاسپورت ۱۰ساله از شهروندان گرفته می‌شود.

پاسپورت و شهروندی ترکیه با خرید ملک

بهترین و آسان‌ترین راه اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه خرید ملک است. در این روش، شما همزمان در یک کشور توریستی صاحب ملکی با ارزش می‌شوید و پاسپورت دوم قدرتمند ترکیه را دریافت می‌کنید. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در بخش املاک برای درخواست شهروندی، ۴۰۰۰۰۰ دلار است. در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ این مبلغ از ۲۵۰۰۰۰ دلار به ۴۰۰۰۰۰ دلار تغییر کرد. در حال حاضر، شما می‌توانید با خرید ملکی به مبلغ حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار، در کمتر از ۶۰ روز، پاسپورت ترکیه را برای خود و اعضای خانواده اخذ کنید. فقط باید برای عدم فروش ملک به مدت ۳ سال تعهد بدهید.

مهمترین دلیل این افزایش قیمت را می‌توان استقبال بی‌نظیر سرمایه‌گذاران از این برنامه دانست. به همین دلیل، امکان اینکه این مبلغ در آینده نیز تغییراتی کند، وجود دارد.

الماس گروپ هم‌مسیر شما برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه

اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه یکی از گزینه‌های محبوب ایرانیان علاقه‌مند به اخذ پاسپورت دوم محسوب می‌شود. نزدیکی به ترکیه ازیک‌طرف و شرایط آسان سرمایه‌گذاری از طرف دیگر، باعث شده که ایرانیان زیادی ایران را به مقصد ترکیه ترک کنند. سرمایه‌گذاری با خرید ملک در ترکیه روشی بسیار پرطرفدار برای اخذ تابعیت است. سرمایه‌گذاران با حداقل ۴۰۰۰۰۰ هزار دلار می‌توانند پاسپورت قدرتمند ترکیه و مزایای اقامت در این کشور را دریافت کنند.

شرکت الماس گروپ بیش از ۲۰ سال است که در زمینه اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک فعالیت می‌کند. در حال حاضر، تمرکز این مجموعه بر روش‌های آسان مهاجرتی به ترکیه است و پیشنهادات خوبی برای متقاضیان دارد. شما می‌توانید با مشاوران ما در الماس گروپ تماس بگیرد تا آنها بهترین گزینه را با درنظرگرفتن شرایط شما پیشنهاد بدهند. 

نوشتن دیدگاه