اخذ اقامت قبرس شمالی

اخذ اقامت قبرس شمالی

قبرس شمالی واقعاً جواهری پنهان در دریای مدیترانه است. جمهوری ترک قبرس شمالی سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که به دلیل شرایط آب‌وهوایی، زیبایی‌های بصری، تنوع فرهنگی و منابع طبیعی، پایین بودن نرخ مالیات برای کسب‌وکارها، ارزان بودن هزینه‌های زندگی، پیشرفت در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و وجود کالج و دانشگاه‌های معتبر مقصدی مناسب برای مهاجرت است.

نیکوزیا، گیرنه، فاماگوستا، گوزلیورت، ایسکله و لفکه شش منطقه موجود در این جزیره زیباست که با دریافت مجوز اقامت می‌توانید در یکی از این مناطق زندگی کنید. با اخذ اقامت قبرس شمالی می‌توانید از تمامی مزایا، امکانات و خدمات این کشور بهره‌مند شوید. یکی از خدمات مهاجرتی الماس گروپ ارائه مشاوره و انجام تمامی کارهای مربوط به مهاجرت به قبرس شمالی است. برای کسب اطلاعات بیشتر شماره تماس خود را در کادر مشخص وارد کنید.

شرایط زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی به نسبت سایر کشورهای اروپایی و مدیترانه‌ای ارزان‌تر است. چراکه شما هزینه کمتری برای خدمات و امکانات موردنیاز زندگی‌تان در زمینه املاک، خوردوخوراک، حمل‌ونقل و تحصیل نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌پردازید. البته این کشور هم مانند هر کشور دیگری هزینه‌های جانبی به غیر از پیش‌پرداخت اجاره یا هزینه خرید خانه دارد. شما باید مبالغی را برای پرداخت اجاره‌بها، مصرف انرژی، خوراک، پوشاک، تحصیلات، حمل‌ونقل، تفریحات دوره‌ای و سایر موارد مشابه بپردازید. برای مثال اجاره‌بها یک واحد آپارتمان تک خوابه بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ لیر است یا هزینه تحصیل در مراکز و آموزشگاه‌های خصوصی بین ۱۲ تا ۱۸ لیر برای هر ماه است. سبک زندگی در  قبرس شمالی دقیقاً مشابه سایر کشورهای مدیترانه‌ای است. شما در هر فصلی می‌توانید  میوه‌ها و سبزیجات تازه و ارزان‌قیمت را خریداری کنید. همچنین در تمام طول سال محصولات دریایی تازه در این کشور یافت می‌شود. قبرس شمالی از نظر شرایط آب‌وهوایی حدود ۳۰۰ روز سال آفتابی است و عناصر طبیعی همچون مناظر دست‌نخورده سرسبز، سواحل زیبا، کوه‌های کم‌نظیر، دره‌های کوچک، تاکستان‌های انگور، باغ‌های زیتون و نارنج زیبایی بصری این کشور را بیش‌ازپیش می‌کند. برای آگاهی بیشتر دررابطه‌با شرایط زندگی در قبرس شمالی صفحه الماس گروپ را در شبکه‌های مجازی دنبال کنید.

اخذ اقامت قبرس شمالی

برای دریافت اقامت قبرس شمالی باید در یکی از زیر شاخه‌های زیر قرار بگیرید تا بین ۳۰ تا ۹۰ روز مجوز اقامت در این کشور برایتان صادر شود:

 1. اقامت دانشجویی: به خارجی‌هایی که برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی به این کشور می‌آیند، با ارائه یک ثبت‌نام رسمی دانشجویی یا نامه پیش ثبت‌نام، ویزای ۶۰ روزه اعطا شود.
 2. مقاصد قضایی و اداری: کسانی که بنابه‌درخواست یا تصمیم مقامات قضایی یا اداری به قبرس شمالی سفر می‌کنند، می‌توانند برای مدت انجام وظیفه خود ویزا دریافت کنند.
 3. تحقیقات علمی: کسانی که برای اهداف علمی و تحقیقاتی به این کشور وارد می‌شوند، می‌توانند برای مدت‌زمان تحقیق خود ویزا بگیرند.
 4. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های جمهوری ترک قبرس شمالی: فارغ‌التحصیلان برنامه‌های آموزش عالی ۲ساله یا کسانی که حداقل ۳ سال در هر یک از برنامه‌های آموزش عالی ۴ساله در قبرس تحصیل‌کرده‌اند، می‌توانند ویزای ۳۰ روزه داشته باشند.
 5. برای خارجیانی که به‌قصد شرکت در دوره‌های کارآموزی، برنامه‌های تبادل دانشجویی و دوره‌های آموزش ضمن خدمت به قبرس آمده‌اند، برایشان تا ۹۰ روز ویزا صادر  می‌کنند، مشروط بر اینکه بتوانند نامه پذیرش رسمی ارائه دهند.
 6. همچنین برای افرادی که به‌منظور دیدار خانواده یا بستگانشان به این کشور وارد می‌شوند، برایشان ویزا ۶۰ روزه صادر می‌کنند.
 7. شما اگر برای بازدیدهای رسمی، جلسات کاری، کنفرانس‌ها، سمینارها، نشست‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، رویدادهای ورزشی، رویدادهای فرهنگی و هنری، گردشگری سلامت و اهداف مشابه به قبرس شمالی سفر کرده‌اید، شامل ویزا ۹۰ روزه می‌شوید.

در تمام طول این مدتی که برای شما ویزا صادر شده است، شما در قبرس شمالی به طور موقت اقامت خواهید داشت. ازآنجایی‌که دریافت اقامت کشورهای خارجی امر ساده و آسانی نیست، به شما پیشنهاد می‌دهیم تا از طریق وکیل‌های مهاجرتی و کارشناسان زبده الماس گروپ،  برای اخذ اقامت قبرس شمالی اقدام فرمایید.

شرایط اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی

برای اخذ اقامت دائم قبرس شمالی به‌طورکلی باید گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت داشته باشید. در گام بعدی باید از طریق یکی از ۶ راهکار زیر برای اخذ اقامت دائم اقدام فرمایید:

 1. اخذ اقامت دائم قبرس شمالی از طریق کار: شما باید به مدت شش سال متمادی در قبرس شمالی بدون هیچ سوءپیشینه و تخلفی کار کنید.
 2. اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت: کسب‌وکاری در این کشور راه‌اندازی کنید و به مدت شش سال بدون هیچ تخلفی به کار خود ادامه دهید.
 3. در قبرس ازدواج کنید: کافی است با یک شهروند قبرسی ازدواج کنید.
 4. ملک بخرید: یک خانه یا ملکی را به ارزش حداقل ۱۲۵۰۰۰ یورو خریداری کنید و درآمدی برای گذران یک زندگی خانوادگی داشته باشید.
 5. ۶۰ ساله باشید: اگر شما شخصی هستید که سنتان حداقل ۶۰ سال است، تبریک می‌گوییم شما در عرض یک سال اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاورین ما در گروه مهاجرتی الماس تماس بگیرید.

قیمت ملک در قبرس شمالی

باتوجه‌به اقتصاد روبه‌رشد قبرس شمالی، افراد زیادی سعی دارند تا با خرید ملک سرمایه خود را افزایش دهند و به‌راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در حال حاضر قبرس شمالی در میان دیگر کشورهای مدیترانه‌ای بهترین قیمت را در بازار املاک و مستغلات دارد. همچنین به علت وجود پروژه‌های ساختمانی متعدد شما می‌توانید با حداقل ۴۰۰۰۰ پوند صاحب یک آپارتمان تک خوابه در یکی از مناطق خوب این کشور شوید. البته بسته به محیط، منطقه، امکانات و دسترسی مربوط به هر ملک شما مبلغی متغیر را پرداخت خواهید کرد. برای خرید ملک در یکی از سه شهر گیرنه، فاماگوستا و نیکوزیا شما باید به‌ازای هر مترمربع مبلغی بین ۹۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ پوند بپردازید. الماس گروپ شما را برای خرید ملکی مناسب و مطمئن به مشاورین املاک و شرکت‌های خریدوفروش املاک و مستغلات در قبرس شمالی متصل می‌کند.

اقامت توریستی قبرس شمالی

افرادی که به‌قصد گردش یا گذراندن تعطیلات به قبرس شمالی سفر می‌کنند باید برای اخذ اقامت توریستی قبرس شمالی اقدام کنند. بهتر است درخواست ویزای توریستی خود را یک ماه قبل از تاریخ پروازتان به کشور قبرس ارائه دهید. روند صدور ویزا عموماً سه روز کاری زمان می‌برد. درصورتی‌که شما در قبرس اقامتگاه یا هتلی را رزرو کرده باشید با معرفی‌نامه هتل به مدت ۳۰ روز برایتان ویزا صادر می‌کنند. البته در برخی موارد بسته به شرایط موجود، قوانین مربوط به اتباع خارجی، صلاح دید افسر مهاجرت و سازمان ذی‌صلاح برایتان ویزای ۹۰ روزه نیز صادر می‌شود. به‌طورکلی، اگر برای مقاصد توریستی سفر می‌کنید، یک معرفی‌نامه رزرو هتل یا سند اجاره اقامتگاهی که در مدت اقامتتان در قبرس شمالی اجاره کرده‌اید را باید به سازمان مربوطه ارائه کنید تا برای شما ویزای ۳۰ تا ۹۰ روزه صادر کنند. شما می‌توانید از طریق مجموعه الماس برای دریافت اقامت توریستی قبرس شمالی اقدام فرمایید.

مزایای اقامت قبرس شمالی

مهاجرت به هر کشوری مزایا و معایبی به همراه دارد که هدف الماس گروپ روشنگری هرچه بیشتر برای هم‌وطنانی است که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند. اولین مزیت اقامت در قبرس شمالی دریافت ویزای دائم این کشور در کمترین زمان ممکن و به آسان‌ترین شیوه متداول است. کافی است شما مطابق قوانین این کشور عمل کنید و هیچ‌گونه تخلف قانونی نداشته باشید. دومین مزیت اقامت در این کشور داشتن تمکن مالی است، یعنی شما به‌راحتی و با هزینه‌های اولیه بسیار کم قادر به ادامه زندگی در این کشور باشید. همچنین قبرس شمالی یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی در منطقه است. مزیت بعدی به امنیت در این کشور اشاره دارد. قبرس شمالی از نظر امنیت اجتماعی و کنترل فساد بسیار موفق عمل کرده است. همچنین شما می‌توانید با داشتن اقامت قبرس شمالی به سایر کشورهای اروپایی به‌راحتی مهاجرت کنید. دریافت ویزای همراه از دیگر مزایای اقامت قبرس شمالی است.

مراحل دریافت اقامت دائم در قبرس شمالی

سفر به‌قصد کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت، خرید ملک و ازدواج با یک تبعه قبرسی از راه‌های کسب اقامت دائم در قبرس شمالی است. البته طبق قوانین و شرایط اقامت قبرس شمالی در سال ۲۰۲۲ تنها این موارد کافی نیست و شما باید گواهی سوءپیشینه از کشور مبدأ و گواهی سلامت از کشور مقصد داشته باشید. اولین گام برای اخذ اقامت در قبرس شمالی، ثبت درخواست آنلاین است. پس از موافقت با این درخواست، برای شما یک ویزای ۹۰ روزه صادر می‌شود که امکان اقامت تا ۱۸۰ روز هم وجود دارد. پس از تأیید ویزای اقامت شما در قبرس، باید تا هفت روز بعد از ورودتان به این کشور یک سری مدارک را به اداره ثبت‌احوال و مهاجرت تحویل دهید. در این مدت شما باید کارهای مربوط به اقامتتان را نهایی کنید. برای این کار باید درخواست کتبی خود را همراه با مدارک زیر به نماینده دیپلماتیک قبرس ارائه کنید:

 1. گذرنامه معتبر
 2. فرم درخواست ویزا
 3. یک قطعه عکس جدید بیومتریک رنگی
 4. کپی از اطلاعات گذرنامه در سفرهای قبلی
 5. ارائه اسناد مربوط به‌حساب بانکی، برای تضمین توان مالی سفر و اثبات سفر با ارائه بلیط دو طرف به مقصد این کشور
 6. اسناد و مدارک لازم جهت دریافت ویزا خاص، مانند مدارک تحصیلی و شغلی
 7. ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل در این کشور یا ارائه دعوت‌نامه
 8. ارائه مدارک مربوط به بیمه درمانی سفر

با تأییدشدن اقامت موقت شما در این کشور شما فرصت دارید تا طی شش سال از طریق ثبت شرکت، تحصیل، کار، ازدواج، خرید ملک و در برخی موارد تولد فرزند اقامت دائم خود را در این کشور نهایی کنید. در صورت نیاز به مشاوره یا پاسخ به سؤالات در زمینه نحوه گرفتن اقامت قبرس شمالی یا مهاجرت به قبرس شمالی می‌توانید با کارشناسان ما در الماس گروپ ارتباط بگیرید.

نوشتن دیدگاه