با توجه به قانون جدید مربوط به اقامت توریستی ترکیه، اجرایی از اول سال 2020، لازم دانستیم که چند نکته رو خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

اداره مهاجرت در ابتدای هرسال یک سری قانون‌‌های جدید وضع میکند که متاسفانه تصویب بعضی از این قوانین مشکلاتی رو برای هموطنان عزیزمون به وجود می‌آورد.

طبق آخرین شنیده ها از اول سال 2020 اقامت‌های توریستی تمدید نخواهند شد. اینطور که از خبر پیداست این قانون شامل صدور  اقامت توریستی برای متقاضیان دفعه اولی نبوده و افرادی که برای اولین بار درخواست می‌دهند مشکلی نخواهند داشت. روی سخن تنها با دوستان عزیزی است که قصد تمدید اقامت توریستی خود را دارند.

این موضوع نیز قابل ذکر است که برای تمدید هر گونه اقامتی میبایست 60 روز قبل از اتمام تاریخ اقامت، درخواست برای اقامت جدید ارائه شود و افرادی که دارای اقامت توریستی بوده و در صدد تمدید آن می‌باشند می‌توانند درخواست خودرا  حداکثر تا انتهای سال 2019 ارائه کنند تا شانس بیشتری برای تمدید اقامت توریستی خود داشته باشند. اما دوستانی که مجبور به اقدام در سال 2020 می‌باشند می‌توانند از طریق خرید ملک به هر مبلغی در ترکیه که منجر به دریافت اقامت ملکی 2 ساله برای خود وخانواده شان می‌شود اقدام کنند تا با خاطری آسوده وفارغ از قوانین این چنینی بتوانند برای سکونت دائمی درترکیه برنامه ریزی کنند. درعین حال هم می‌توانید با حداقل مبلغ، سرمایه گذاری منطقی کرده و از سود سالیانه خرید ملک بهره مند شوید. این نکته هم شایان ذکر است که با توجه به افت سودهای بانکی در ترکیه وخروج سپرده ها از بانکها و ورود سرمایه به بازار ملک، رشد چشم‌گیری را در بازار ملک شاهد خواهیم بود. این رشد قیمت به دلیل تورم سالیانه وهمچنین درخواست خرید بیشتر ملک توسط خارجی‌ها برای تمدید اقامت دو چندان خواهد شد.

یکی دیگر از راه های تمدید اقامت، تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه واخذ اقامت دانشجویی می‌باشد که با ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های ترکیه این امر میسر می‌شود.

راه دیگر هم اقامت کاری و اخذ ویزای کار در ترکیه بوده که در آن پس از استخدام رسمی در یک شرکت ترک و یا حتی ثبت شرکت در ترکیه می‌توان برای دریافت این نوع اقامت اقدام کرد.

همچنین بخوانید: راه ‌های گرفتن اقامت دائم ترکیه