خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

اهداف مختلفی می‌تواند در پس خرید خانه در قبرس شمالی باشد. در ابتدا باید مشخص کرد به چه دلیل قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید. آیا هدفتان تنها گذراندن تعطیلات در این کشور است؟ یا به دنبال زندگی دائم و اخذ اقامت در قبرس شمالی هستید؟

این کشور با روی کار آوردن برخی مؤلفه‌ها باعث شد تا افراد زیادی از جمله ایرانی‌ها برای زندگی قبرس شمالی را انتخاب کنند. برای مثال کم‌بودن درصد مالیات برای کسب‌وکارها، وجود دانشگاه و کالج‌های معتبر، شرایط آب‌وهوایی مناسب و دسترسی این کشور به چند قاره مهم جهان مانند اروپا، آسیا و افریقا همگی امتیازی مثبت برای اخذ اقامت قبرس شمالی شدند. اگر برای تفریح یا استراحت خواهان خرید ملک در قبرس شمالی هستید، می‌توانید با مبلغ نه‌چندان زیادی یک آپارتمان در این جزیره زیبا خریداری کنید که به ساحل و اماکن تفریحی و تجاری نزدیک باشد. اگر قصدتان از خرید ملک اخذ شهروندی این کشور است و به دنبال زندگی طولانی‌مدت در قبرس هستید باید کمی بیشتر هزینه کنید تا آپارتمان یا ویلایی در خور در بهترین مناطق مسکونی این کشور، خریداری فرمایید که تا مراکز خرید، ادارات و بیمارستان‌ها فاصله کمتری داشته باشد.

خرید ملک در فاماگوستا

یکی دیگر از راهنماهای خرید خانه در قبرس شمالی مشخص‌کردن نوع ملکی است که قصد خرید آن را دارید. برای مثال اگر از طرف‌داران زندگی در مجتمع‌های مسکونی هستید، چندین مجتمع بزرگ در نزدیکی گیرنه و فاماگوستا وجود دارد که در بین مردم منطقه، مهاجرین و کارگران ترکیه از محبوبیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید با پرداخت ۵۵ هزار یورو یک آپارتمان ۶۰ متری خریداری کنید. همچنین اگر خواهان زندگی در منطقه‌ای آرام، کوهستانی یا روستایی هستید، می‌توانید صاحب یک ملک سنتی در تپه‌های گیرنه باشید. البته اگر شما جزو افرادی هستید که زندگی در مناطق شهری را بیشتر می‌پسندید و دسترسی به بیمارستان، ادارات، سینما، فروشگاه برایتان بسیار حائز اهمیت است خرید ملک در فاماگوستا به شما پیشنهاد می‌شود. علاوه بر این اگر می‌خواهید ملکی را برای اهداف سرمایه‌گذاری یا اجاره بلندمدت باهدف افزایش سرمایه دارایی خریداری کنید، بهترین مکان برای خرید ملک در قبرس شمالی منطقه گیرنه یا فاماگوستا است. کارشناسان املاک الماس می‌توانند بهترین منطقه را باتوجه‌به شرایط و بودجه‌تان در فاماگوستا، به شما معرفی کنند.

شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی ۲۰۲۲

طبق قوانین خرید ملک در قبرس شمالی ۲۰۲۲ برای خرید ملک باید درخواست خود را در انجمن شهرداری این کشور ثبت کنید. برای موافقت با درخواست شما معمولاً یک دوره ۶ماهه نیاز است که پس از تأیید این مرحله، مجوز خرید خانه برایتان صادر خواهد شد. کشور قبرس شمالی محدودیت‌هایی را برای افراد خارجی که قصد خرید چندین ملک را دارند، ایجاد کرده است. هر فرد یا هر زوجی تنها می‌تواند مالک یک خانه باشد و امکان خرید بیش از یک واحد را ندارند. همچنین از نظر متراژ مورد معامله نیز یک سری ضوابط وجود دارد. برای مثال ملک موردنظر شما نهایتاً باید ۱۳۳۸ مترمربع باشد. خرید ملک در کشور قبرس شمالی امر پیچیده‌ای نیست؛ اما چون افراد زیادی نسبت به قوانین این کشور ناآشنا هستند بهتر است از طریق مرجعی معتبر برای خرید خانه و اخذ اقامت قبرس شمالی اقدام کنند. در صورت تمایل می‌توانید از خدمات مهاجرتی الماس گروپ بهره‌مند شوید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه الماس ارتباط بگیرید. اگر از طریق خرید خانه در قبرس شمالی، اقامت دائم را به دست آوردید، خوب است که بدانید که شما به مدت ۵ سال نباید بیشتر از ۸۰ روز از این کشور خارج شوید. علاوه بر این‌ها شما باید دو مورد مهم را در نظر گرفته و آن‌ها را برای دولت قبرس محرز کنید. طبق قوانین خرید ملک در قبرس شمالی ۲۰۲۲، شما باید دو گواهی زیر را به سازمان ذی‌صلاح ارائه کنید.

۱. گواهی عدم سوءپیشینه: اگر شما در هر کشوری سابقه کیفری داشته باشید، مجاز به خرید ملک در قبرس شمالی نخواهید بود.

۲. الزام داشتن گواهی و گزارش پزشکی است که از طریق آزمایش خون در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود. شما باید از نظر جسمی و روانی در صحت و سلامت باشید.

قیمت ملک در قبرس شمالی

یکی از دلایل مهاجرت به قبرس شمالی خرید ملک است. افراد از این طریق می‌توانند به‌راحتی اقامت خود را در این کشور نهایی کنند. البته قیمت مسکن در قبرس شمالی به‌طورکلی در حال افزایش است، بااین‌حال افزایش قیمت ملک رابطه مستقیمی با منطقه و موقعیت خانه دارد. شما می‌توانید با پرداخت ۱۲۵۰۰۰ یورو یا بیشتر، یک خانه یا آپارتمان در قبرس شمالی خریداری کنید. علاوه بر این قیمت ملک در مناطق ساحلی قبرس شمالی از حدود ۲۰۰۰۰ پوند برای یک آپارتمان و ۶۲۰۰۰ پوند برای یک ویلا شروع می‌شود. آپارتمان‌های لوکس یا پنت‌هاوس‌های این منطقه نیز حداکثر ۲۰۰۰۰۰ پوند هستند که شما به هنگام تنظیم پیش‌قرارداد باید حداقل یک‌سوم هزینه ملک را بپردازید. برای به‌دست‌آوردن قیمت‌های دقیق و به‌روز در هر منطقه از قبرس شمالی با متخصصان مهاجرتی الماس گروپ ارتباط برقرار کنید.

هزینه‌های خرید ملک در قبرس شمالی

در قبرس شمالی هزینه‌های خرید بسته به نوع ملکی که خریداری می‌کنید، متفاوت است. اگر ملک جدیدی خریداری می‌کنید، باید مالیات و هزینه‌های جانبی مربوطه را بپردازید. اگر شما خریدار یک ملک دست‌دوم باشید، دیگر نیاز به پرداخت این هزینه‌ها نیست. چراکه مالک قبلی، تمام این هزینه‌ها را پرداخت کرده است. به‌طورکلی هزینه خرید ملک در قبرس شمالی، باتوجه‌به نوع ملک از ۵ درصد تا ۱۶ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده دارد. خریداران غیرترک قبرسی باید برای اخذ مجوز انتقال سند مالکیت، به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه کنند. یکی از مراحل مهم در موضوع خرید خانه در قبرس شمالی، اقدام برای اخذ مجوز خرید (PTP) است. این کار عموماً۲۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند هزینه در بر دارد. همچنین هزینه تمبر نیز به ارزش ۰.۰۵ درصد از کل قیمت مندرج در قرارداد به اداره امور مالیاتی پرداخت می‌شود.

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

آپارتمان‌ها به‌طورکلی ارزان‌تر از ویلاها و خانه‌های ییلاقی هستند، بااین‌حال آپارتمان‌های پنت‌هاوس یا لوکس ممکن است قیمت مشابهی داشته باشند. اگر قصد دارید از ملک خود فقط برای مدت کوتاهی در هرسال استفاده کنید، یک آپارتمان یا ویلایی با امکانات مشترک بخرید. این‌گونه املاک عموماً در غیاب شما توسط یک شرکت مدیریتی، نگهداری می‌شوند. به‌طورکلی متوسط قیمت آپارتمان در قبرس شمالی بسته به هر منطقه متفاوت است. برای مثال املاکی که در شهر نیکوزیا به فروش می‌رسند عموماً هر مترمربع آن ارزشی بالغ بر ۱۷۷۰ یورو دارد. همچنین خانه‌هایی که در شهر فاماگوستا برای فروش آگهی می‌شوند را به مبلغ ۱۰۲۰ یورو به ‌ازای هر مترمربع کارشناسی می‌کنند. البته شما می‌توانید در شهر گیرنه با پرداخت ۹۲۰ یورو برای هر مترمربع صاحب یک ویلا یا آپارتمان شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید یا فروش آپارتمان در قبرس شمالی با مشاورین املاک ما در الماس گروپ تماس بگیرید. کارشناسان ما بسته به بودجه و نیازتان بهترین فایل‌ها را به شما معرفی می‌کنند.

سند مالکیت ملک در قبرس شمالی

برای گرفتن سند مالکیت ملک در قبرس شمالی، باید به چند نکته توجه داشت. در صورتی که شما به قوانین و شرایط این کشور آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید تا این دوره را سریع‌تر و مطمئن‌تر انجام دهد. گام اول با دادن وکالت‌نامه به وکیل مهاجرتی‌تان آغاز می‌شود. پس از دریافت مجوزهای لازم و ارائه مدارک مربوطه، وکیل شما با داشتن گواهی عدم سوءپیشینه از کابینه درخواست مجوز خرید ملکی را به نام شما می‌کند. پس از صدور این مجوز، امکان انتقال سند مالکیت برای شما ممکن می‌شود که عموماً دریافت این مجوز ۶ تا ۱۲ ماه زمان می‌برد. مرحله بعدی انجام توافق بین خریدار و فروشنده است که نهایتاً طرفین پس از پرداخت مالیات مربوط به انتقال ملک، راهی دفتر ثبت‌اسناد می‌شوند. در اینجا فروشنده مالکیت ملک را به نام شما منتقل می‌کند.

شرکت‌های خریدوفروش ملک در قبرس شمالی

تعداد زیادی شرکت‌های خریدوفروش ملک در قبرس شمالی فعالیت دارند؛ اما آیا همه این مجموعه‌ها قابل‌اعتماد هستند؟ ما در الماس گروپ شما را به بهترین درگاه‌های اطلاعاتی متصل می‌کنیم تا با خیالی آسوده خریدتان را نهایی کنید. یکی از مهم‌ترین گام‌ها پس از تصمیم به مهاجرت به قبرس شمالی، انتخاب یک گروه کاربلد است. شما باید یک آژانس معتبر، حرفه‌ای، باسابقه و آگاه به شرایط و قوانین حاکم بر خرید ملک را در قبرس شمالی شناسایی کنید. مشاورین املاک در این کشور، لیستی از اطلاعات مربوط به هر ملک را تهیه می‌کنند که می‌توانید قبل از تصمیم به بازدید، آن را مطالعه کنید. البته لازم به ذکر است که نمایندگی‌های کوچک‌تر از چنین فهرستی استفاده نمی‌کنند؛ بنابراین در مورد نیازهای ضروری خود با این مشاورین املاک، شفاف باشید. پیشنهاد ما به شما انتخاب یکی از مشاورین املاک معتبر الماس گروپ در قبرس است. کافی است خواسته و میزان بودجه‌تان را به کارشناسان ما بدهید، تا بهترین موارد را به شما معرفی کنند.

 

دیدگاه ها

نوشتن دیدگاه