مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی

بسیاری از افراد به منظور بهبود کیفیت زندگی، شغل، تحصیل، سرمایه‌گذاری و تضمین آینده‌ای بهتر، اندیشه مهاجرت را در ذهن خود می‌پرورانند. مهاجرت به قبرس شمالی یکی از کاندیدهای برتری است که برای کسب اقامت یا شهروندی آن، لزومی به از سر گذراندن چالش‌های پیچیده یا طولانی‌مدت نیست.

کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه است و بخش جنوبی آن زیر نظر کشور یونان است. از آنجایی که هزینه‌های زندگی و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی نسبت به همتای جنوبی آن ارزان‌تر و راحت‌تر است، مهاجران زیادی تمایل دارند به این کشور سفر کنند. از دیگر دلایلی که باعث شده تا قبرس شمالی مورد توجه مسافران خارجی قرار بگیرد، بالا بودن سطح کیفیت مراکز آموزشی و دانشگاه‌های آن است. از این رو نوجوانان یا جوانانی که به دنبال تحصیل در مراکز عالی یا کالج‌های معتبر خارجی هستند، می‌توانند قبرس شمالی را بستری مناسب برای پیشرفت تحصیلی خود بدانند. برای اطلاعات بیشتر دررابطه‌با شرایط مهاجرت به قبرس شمالی یا اخذ اقامت ترکیه، به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ صفحات اجتماعی یا وب‌سایت خدماتی مهاجرتی الماس گروپ را دنبال کنید.

 

شرایط اقامت در قبرس شمالی

بر اساس مقررات جدید اجازه اقامت و ویزا برای مهاجران در بنادر و گذرگاه‌های قبرس شمالی توسط افسران مهاجرتی صادر می‌شود. تعداد روزهایی که توسط افسران مهاجرتی برای شما تأیید می‌شود، اولین گام و لازمه ورود به کشور قبرس شمالی است. در بهترین شرایط برای شما ویزا ۹۰ روزه توریستی صادر خواهد شد که امکان اقامت گردشگری یا انجام مراحل اولیه اخذ اقامت قبرس شمالی را نیز برایتان فراهم می‌کند. البته اگر تنها به منظور گردش یا گذراندن تعطیلات قبرس را انتخاب کرده باشید برای شما تنها ویزای ۳۰ روزه در مرز این کشور صادر خواهد شد. آن هم با در دست داشتن معرفی‌نامه هتل یا اقامتگاهی که در این مدت ساکن آن خواهید بود. اگر شما به قصد دیدار خانواده یا اقوامتان راهی قبرس می‌شوید به مدت ۶۰ روزه می‌توانید مجوز اقامت دریافت کنید. البته به شرط داشتن دعوت‌نامه‌ای که از سوی شخصی مقیم در قبرس شمالی برایتان ارسال شده است. متقاضیانی که دارای اموال غیرمنقول در جمهوری ترک قبرس شمالی هستند (این افراد مالک خانه، ویلا یا ملکی در قبرس‌اند)، اقامت دانشجویی، کار، سرمایه‌گذاری و چند مورد مشابه دیگر، برایشان مجوز اقامت قبرس شمالی صادر خواهد شد. البته باید توجه داشته باشید که اگر شما مجوز اقامت تحصیلی در این کشور را گرفتید امکان راه‌اندازی کسب‌وکار یا تجارت را نخواهید داشت. برای انجام این کار، فرد باید مجوز کار یا مجوز تجارت را دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با کارشناسان الماس گروپ ارتباط بگیرید تا اطلاعاتی دقیق‌تر در اختیار شما عزیزان قرار دهند. همچنین می‌توانید به کمک وکلای مهاجرتی ما برای اخذ اقامت قبرس شمالی بدون دغدغه و نگرانی اقدام فرمایید.

 

شرایط اقامت دائم در قبرس شمالی

یکی از اساسی‌ترین اصل‌های اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی گذراندن حداقل ۶ سال به طور مداوم در این جزیره است. شما در این مدت باید یک شهروند قانونمند و مطیع قوانین جمهوری ترک قبرس شمالی باشید. البته اگر تعداد روزهایی که شما از این کشور خارج می‌شوید، کمتر از ۴۰ روز باشد، در این مدت ۶ساله شما وقفه ایجاد نخواهد کرد. این قانون اصلی شامل شخص، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او می‌شود و همگی ملزم به پیروی یا اجرای آن هستند. یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم، زمانی است که فرد فارغ‌التحصیل شده است و برای ویزای فارغ‌التحصیلی اقدام می‌کند. در چنین شرایطی برای فرد اقامت یک‌ماهه صادر خواهد شد تا در این مدت‌زمان، شخص در جایی استخدام شود. با گذشت اشتغال ۱۰ساله برای شما اقامت دائم صادر می‌شود. روش دیگری که برای شما اخذ اقامت دائم قبرس شمالی را به همراه دارد، سرمایه‌گذاری است. راه‌اندازی کسب‌وکار، تجارت یا خرید ملک از راحت‌ترین روش‌های دریافت مجوز اقامت دائم قبرس شمالی است. شما می‌توانید از طریق خرید خانه در قبرس شمالی اقامت دائم دریافت کنید. البته ملک شما باید حداقل ارزشی بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار داشته باشد. ابتدای امر پس از محرز شدن سرمایه‌گذاری شما در این کشور برایتان اقامت یک‌ساله صادر می‌کنند و با گذشت ۶ سال شما کاندید کسب مجوز اقامت دائم در این کشور خواهید بود. ازدواج با تبعه قبرسی از دیگر راه‌های اخذ اقامت دائم است. شما باید با یک شهروند قبرسی ازدواج کنید و حداقل ۵ سال این ازدواج پابرجا بماند. برای انجام امور اقامتی در ترکیه و قبرس با مشاورین و کارشناسان الماس گروپ تماس بگیرید.

 

شرایط پناهندگی در قبرس شمالی

در ابتدای ورود به این کشور برای پناهنده شدن در قبرس شمالی باید درخواست پناهندگی را به اداره مربوطه ارسال فرمایید. این درخواست بین ۶ ماه تا یک سال مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درخواست آن شخص تأیید شود. شخص پس از ورود به پناهگاه به مدت ۱۸ تا ۲۲ ماه قرنطینه خواهد شد تا پس از انجام اقدامات لازم، فرد ساکن اقامتگاه‌های مورد تأیید دولت قبرس شود. با گذشت ۶ ماه از صادر شدن اجازه پناهنده شدنتان می‌توانید در یکی از ادارات کاریابی ثبت‌نام کنید تا از طریق این شرکت‌ها استخدام شرکت یا کسب‌وکاری شوید. اگر به دنبال دانستن چندوچون شرایط پناهندگی در قبرس شمالی هستید، شماره تماس و اطلاعات خود را در فرم مخصوص وارد کنید تا کارشناسان الماس گروپ با شما تماس بگیرند.

 

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت می‌تواند مزایای اقتصادی قابل‌توجهی به همراه داشته باشد. بازار کار انعطاف‌پذیرتر، افزایش مهارت و تنوع در نوآوری بخشی از ثمرات مهاجرت کردن است. بااین‌حال، مهاجرت موضوعی بحث‌برانگیز است و همواره جهت و ثمره مثبتی نخواهد داشت. در ادامه مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی را باهم بررسی خواهیم کرد.

مزایا مهاجرت به قبرس شمالی

 • عدم نیاز به صدور ویزا برای ایرانیان
 • نزدیک و آسان بودن رفت‌وآمد به ایران و ترکیه
 • پایین بودن هزینه‌های مسکن، تحصیل و زندگی
 • آب‌وهوای معتدل
 • مناظر طبیعی زیبا و توریستی بودن این کشور
 • امکان اشتغال و اخذ اقامت راحت از طریق تحصیل
 • امکان اقامت از طریق سرمایه‌گذاری با مبلغی منصفانه‌تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی

معایب مهاجرت به قبرس شمالی

 • دسترسی سخت به مشاغل رده بالا

اگر شما به‌عنوان یک فارغ‌التحصیل کارشناسی قصد دارید به جایگاه شغلی و درآمد مالی بالایی دست پیدا کنید باید بگوییم این فعل تا حد زیادی مشکل است. البته اگر مدرک شما به کارشناسی ارشد ارتقا پیدا کند راحت‌تر از مقطع گذشته‌تان به مشاغل بهتر دست پیدا می‌کنید.

 • ساعت‌های محدود کار دانشجویی

اگر شما به‌عنوان یک دانشجو به دنبال یک شغل پردرآمد هستید، متأسفانه باید بگوییم عموماً دانشجویان نمی‌توانند بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند؛ بنابراین برایشان درآمد مالی بسیاری به همراه نخواهد داشت.

 • عدم استفاده از حمل‌ونقل عمومی

مردم این کشور تمایل چندانی به استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی ندارد و بیشتر از خودرو شخصی خود استفاده می‌کنند. این امر موجب می‌شود تا در برخی از شاه‌راه‌ها ترافیک ایجاد شود.

 • نژادپرستی و تبعیض در قبرس شمالی

متأسفانه، این امر در برخی از مناطق این کشور دیده می‌شود که ممکن است به مزاج افراد خارجی خوش نیاید. البته این رفتار از عمتم مردم سر نمی‌زند.

 • بروکراسی اداری طولانی

عموماً بیشتر فعالیت‌ها و روند اداری در این کشور به‌صورت دستی انجام می‌شود، بنابراین سرعت انجام امور اداری و به نتیجه رسیدن با صبر بیشتری صورت می‌گیرد.

 • حس انزوا در قبرس شمالی

از آنجایی که این کشور یک جزیره است شما به‌راحتی نمی‌توانید از طریق خشکی یا سایر راه‌های ارتباطی با کشورهای دیگر ارتباط بگیرید.

 • زبان

زبان عمده و حاکم بر این کشور ترکی و یونانی است و زبان انگلیسی خیلی در قبرس شمالی رواج ندارد. این زبان‌ها در آموزشگاه‌ها و مراکز عالی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدارسی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند از نظر قیمتی گران‌تر هستند.

 • نبود مشاغل صنعتی در کشور قبرس شمالی

چرخ صنعت و اقتصاد قبرس شمالی بر پایه کشتی‌رانی، توریسم و مراکز عالی می‌چرخد. واحدهای صنعتی در این کشور بسیار کم بوده و افرادی که به قصد امور صنعتی بار سفر بسته‌اند، قبرس نمی‌تواند مهمان‌نواز خوبی در این زمینه باشد.

 • گرمای هوا در تابستان

عموماً دمای هوا در بیشتر روزهای تابستان بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد است. اگر شما از این میزان گرما آزرده‌خاطر می‌شوید، زندگی دائم در قبرس مناسب شما نیست.

 

هزینه مهاجرت به قبرس شمالی

بدیهی است که یکی از هزینه‌های مهم برای مهاجرت کردن، پرداخت بهای بلیط، ترجمه مدارک، هزینه درخواست ویزا، هزینه اقامت چند روزه در هتل یا اقامتگاهی مناسب، هزینه‌های مربوط به انجام آزمایش‌های پزشکی و دریافت گواهی سلامت، هزینه‌های مربوط به دولت قبرس و هزینه‌هایی از این دست است. عموماً این هزینه‌ها میزان و مقدار ثابتی ندارد و بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق و به روز از کارشناسان الماس گروپ مشاوره بگیرید. بهترین انتخاب برای کسب اقامت موقت و دائم بهتر است، امور مهاجرتی و اقامت خود را در قبرس شمالی به وکلای کارکشته الماس گروپ بسپارید.

دیدگاه ها

 • امیراختیاری

  اگر براتون واریزکرد این کلیپ روبفرس برای دوستات تا اونا هم دریافت کنند

نوشتن دیدگاه